2019. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

DIENAS LOZUNGS

Sv. Marks – evaņģēlists

Jes 52:7–10; 2Tim 4:6–11; Mk 1:1–15

Krāsa: sarkana

Dari mūs sātus no rīta ar savu žēlastību, tad līksmosim un priecāsimies ik dienas!
(Ps 90:14)

Augsti slavēts lai ir Dievs, mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas mūs svētījis visās garīgajās svētībās, kas mums Kristū ir debesīs.
(Ef 1:3)

Ech 37:1–14; Apd 3:11–26; Jņ 15:12–27

lasīt vairāk >

"VERTIKĀLE IV" - dzejas un Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumi Kurzemē

iesūtīts: 2018.09.06 21:17

VERTIKĀLE IV aizsāk dzejas dienas Liepājā

Sestdien, 8. septembrī pulksten 20.00 līdz 21.00  Liepājā notiks „Eiropas kultūras mantojuma un dzejas dienu Kurzemē 2018” pirmais pasākums. VERTIKĀLE IV Liepājā notiks Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē ar radošās grupas kopdarbu – dzejas, mūzikas, mākslas un gaismas performanci “Pasaule. Radīšana”.

Dzejas tekstus radījuši dzejnieki Gunita Boka, Inta Kampara, Gundega Rezevska, Gunta Šnipke, Sandra Vensko, Raimonds Knesis.  Par muzikāli estētisko performances sadaļu rūpējas  mūziķi –  Ieva Tālberga, vokālā grupa “MIRGO”, zvanu ansamblis  “PRIMUS” , ar vijoles solo viesosies luterāņu bīskaps emeritus Pāvils Brūvers, performancē savu redzējumu ienesīs kustību skolas „KĀ” dalībnieki, dejas elementi šoreiz Agates Cukuras pārziņā.

Performances laikā katedrālē uz vietas taps mākslas darbi, ko jau otro gadu pēc kārtas veido Agnese Rudzīte. Agnese Rudzīte veidojusi arī VERTIKĀLE IV plakātu un vizuālo identitāti.

Šogad, laikā, kad dievnamā sākušies vērienīgi atjaunošanas darbi, VERTIKĀLES dalībnieki pasākuma laikā aicina skatītājus un klausītājus izbaudīt dievnama iekšējo akustiku, zvaniņu un balsu sasaukšanos, izjust dzejas valodas plūdumu, gaismēnu rotaļas un gleznošanas brīnuma tapšanu uz vietas.

Dievnama ēka uz ilgāku laiku ir pārtapusi par restaurācijas objektu, radošā grupa aicina izjust, tvert  māksliniecisko, muzikālo un dzejisko, meditatīvi un garīgi piesātināto performanci ēkas iekšpusē. Celt garīgo baznīcu sevī!

Top arī fotomākslinieka Agra Klestrova četros gados fiksētais fotostāsts par VERTIKĀLI. Bilžu kolekcijai, kas tapusi Liepājā, šogad pievienosies vēl vairākos Kurzemes dievnamos, Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumos, fiksētais.

Eiropas kultūras mantojuma un VERTIKĀLES performances pasākumi notiek sadarbībā ar Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondu jau ceturto gadus pēc kārtas. 2018.gads ir Eiropas kultūras mantojuma gads, un radošās darba grupas veidotā  performance šogad notiks vairākos Kurzemes dievnamos.

Tā ir iespēja piedalīties un izbaudīt līdz šim nepieredzētus pasākumus, kas veltīti Eiropas bagātīgajam un daudzveidīgajam kultūras mantojumam. Visa gada laikā neskaitāmi notikumi visā Eiropā ir veltīti tam, lai mudinātu Eiropas kultūras mantojumā dalīties un novērtēt to kā kopīgu resursu, lai uzlabotu izpratni par kopīgu vēsturi un bagātībām, lai Eiropas kultūras mantojums tiktu labāk sargāts, saudzēts, lietots, izprasts un popularizēts.

Priecājamies, ka VERTIKĀLES pasākumi ir iekļauti plašajā Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumu programmā. Plašāka informācija: http://mantojums2018.lv/

Projekts tapis sadarbībā ar dzejnieku grupu KIP,  Liepājas Sv. Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fondu, uzņēmējiem, Liepājas un Grobiņas pašvaldībām, līdzfinansējums no VKKF Kurzemes reģiona mērķprogrammas “Kurzemes reģiona kultūras programma 2018”.

Pasākumi apmeklētājiem bez maksas.

« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »