2019. gada 23. maijs
Vārda dienas: Leokādija, Leontīne, Lonija, Ligija

LELB stādīs 500 ozolus

iesūtīts: 2018.06.21 10:47

Foto: Uldis Muzikants

Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) 2022.gadā, atzīmējot Reformācijas  piecsimt gadi Latvijā, īpašās vietās plāno iestādīt 500 ozolus.


Projekts aizsākts 2016.gada rudenī, kad LELB Virsvaldes darbinieki Alūksnes mācītājmuižā no Ernsta Glika pirms vairāk kā 300 gadiem stādītajiem ozoliem salasīja zīles, kuras tika nogādātas Latvijas valsts mežu stādu audzētavā.

LELB Virsvaldes sekretārs Romāns Ganiņš: “Pasaule, kurā dzīvojam, būtu citāda, ja nebūtu kristietības vēsturē lielākā garīgās atdzimšanas notikuma – Reformācijas, kas izmainīja Rietumeiropu un visu pasauli.  Reformācija Rīgā apzināti un mērķtiecīgi ienāca jau 1522.gadā. Tas neapšaubāmi dara Rīgu un mūsu valsti kopumā par vienu no pirmajām reformācija līderēm Eiropā. Šis fakts vēl joprojām ir nepietiekoši novērtēts. Lai to akcentētu, pēc četriem gadiem plānojam Latviju padarīt par 500 ozoliem zaļāku.”

Latvijas valsts mežu Jelgavas kokaudzētavā 2016.gada 24.oktobrī iesēja 15 kg zīļu.  Šā gada 18.jūnijā LELB pārstāvji devās uz kokaudzētavu, lai apskatītu, cik lieli ir izauguši ozolu stādi. Kokaudzētavas vadītāja Dace Rosicka apliecināja, ka zīles pārvērtušās brašos, aptuveni  20 cm  ozolu stādos. Plānots, ka ozolu stādīšana notiks dažādās Latvijas vietās sadarbībā ar LELB draudzēm un Latvijas pašvaldībām.

Luteriskā baznīca visā pasaulē Reformācijas piecsimt gadi svinēja 2017.gadā. Mūsu valstī reformācija iesākās piecus gadus vēlāk, tāpēc Latvijā to atzīmēs pēc četriem gadiem – 2022.gadā.


« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »