2018. gada 14. decembris
Vārda dienas: Auseklis, Gaisma

Viesprofesora Dr.Čārlza Gīšena lekcijas MATEJA EVAŅĢĒLIJA EKSEĢĒZĒ

iesūtīts: 2018.03.01 15:39
Ikviens interesents ir aicināts uz izcila teologa profesora Čārlza Gīšena (Charles A. Gieschen) lekcijām MATEJA EVAŅĢĒLIJA EKSEĢĒZĒ, kas notiks no 5.līdz 9.martam katru vakaru no plkst.17:30-20:30 Lutera Akadēmijā, Alksnāja ielā 3, Rīgā.

Dr. Čārlzs Gīšens (Charles A. Gieschen) ir Fortveinas Teoloģijas semināra (ASV) akadēmiskais dekāns un ekseģētiskās teoloģijas profesors. Viņš absolvēja šo semināru ar maģistra (Master of Divinity) grādu 1984.g., un tūdaļ pēc tam absolvējis arī ļoti prestižo Prinstonas teoloģijas semināru ar maģistra grādu teoloģijā 1985.g. un Mičiganas universitāti ar Dr. Theol. 1995.g. Savā doktorantūras studiju laikā viņš studēja arī Oksfordas universitātē.

Dr. Č.Gīšens ir mācītājs Misūri sinodē, kalpojis kā asociētais un vēlāk kā pirmais mācītājs Traversas pilsētā Mičiganā no 1985.g. un tika aicināts uz Fortveinas semināru 1996.g.

Dr. Č.Gīšens pirmo grāmatu Angelomorfā Kristoloģija publicēja ļoti akadēmiski prestižā izdevniecība Brill Academic Press (1998). Viņš ir redaktors grāmatai Likums Svētajos rakstos (2004). Viņš ir daudz rakstījis par Jēzus dievišķās identitātes agrīnajām izpausmēm, kā arī bijis autors daudziem populāriem rakstiem, ieskaitot Vēstules Romiešiem komentāru Konkordijas izdevniecības “Paliekošais vārds” (Abiding Word) sērijā. Kopš 2006.g. Čārlzs Gīšens kalpo arī kā asociētais redaktors Fortveinas semināra žurnālā Concordia Theological Qurterly. Šobrīd viņš raksta Konkordijas komentāru sērijā sējumu par Tesaloniķiešu vēstuli.

No 2007.-2016.gadam Dr.Čārlzs Gīšens bija viens no Fortveinas semināra akadēmisko spēku pārstāvjiem Teoloģijas un Baznīcas attiecību komisijā (Commission on Theology and Church Relations).Viņš ir Bibliskās literatūras sabiedrības, Starptautiskā Enoha semināra, kā arī Teoloģisko mācību iestāžu galveno akadēmisko pārstāvju asociācijas loceklis.

Uz viesprofesora Č.Gīšena lekcijām Mateja evaņģēlija ekseģēzē Lutera Akadēmijā aicināts ikviens interesents!
 
« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »