2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Atklāts ziedojumu tālrunis Carnikavas dievnama celtniecībai no jauna

iesūtīts: 2017.12.15 21:11

Šodien, 15. decembrī atklāts ziedojumu tālrunis naudas līdzekļu vākšanai jauna Carnikavas dievnama celtniecības projekta uzsākšanai, sakarā ar baznīcas nodegšanu, informēja Ādažu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons. Zvanot pa tālruni 90067001 ikviens var noziedot 1.42 eiro par vienu zvanu. Šobrīd ziedojumu tālrunis darbosies vienu mēnesi.

Draudze ir pateicīga arī par jebkuru palīdzību, padomu, ideju un aizlūgšanām.

Par ziedojumu kampaņas saukli draudze ir izvēlējusies – “CELSIMIES UN CELSIM CARNIKAVAS BAZNĪCU!”.

Draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons skaidro: “Šis sauklis no Bībeles Nehemeja grāmatas “Celsimies un celsim!” (Neh. 2:18)  ir iedvesmojis rīcībai un vērienīgiem atjaunošanas darbiem paaudžu paaudzes. Taču šobrīd tas nenozīmē tikai kāda dievnama atjaunošanu. Tas nozīmē atjaunot arī garīgās kultūras telpu vērtībām, kuras dod spēku un iedvesmu katrai ģimenei un visai tautai. Galu galā tas nozīmē veidot tādu vidi Latvijā, no kuras negribas aizbēgt, bet kurā ir patīkami ienākt un atveldzēties, lai tad atkal celtos jauniem dzīves izaicinājumiem.”

Mācītājs turpina: “Šajā dienās esam saņēmuši ārkārtīgi daudz morāla atbalsta no dažādām draudzēm, konfesijām un privātpersonām Latvijā un ārvalstīs. Paldies visiem, visiem! Katrs vārds un lūgšana dod spēku iet tālāk. Pateicamies arī jau pirmajiem ziedotājiem. Draudzes kontā šim mērķim šajās dienās ir ienākuši jau vairāk kā 2,000 eiro. Tagad ir iespējams atbalstīt dievnamu arī izmantojot ziedojumu tālruni.”

Ziedojumu vākšanas kampaņas ietvaros Carnikavas baznīcas uzcelšanai iespējams arī ziedot, veicot pārskaitījumu uz Ādažu draudzes bankas kontu ar norādi „Carnikavas baznīcas celtniecībai”:

Ādažu evaņģēliski luteriskā draudze
Baltezera baznīca, Ādažu novads, LV 2164
Reģ. Nr. 90000345040
EUR: LV39UNLA0002000701636

Ādažu evaņģēliski luteriskajai draudzei ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, līdz ar to ziedotājiem ir pieejami nodokļu atvieglojumi.

Kā jau ziņots, 16. decembrī no pulksten 10:00 plānota talka Carnikavas baznīcas ugunsgrēka seku likvidēšanai, lai novāktu ugunsgrēkā radušos izdedžus un gružus, kā arī sakoptu baznīcas apkārtni.

Par negadījumu ir ierosināta krimināllieta, un izmeklēšanu vada Latvijas Valsts policijas Saulkrastu iecirknis. Tāpat vēl tiek aplēsti zaudējumu apmēri un prognozēti iespējamie izdevumi dievnama atjaunošanai.

Draudze arī aicina šo svētdien, 17.decembrī, uz trešās Adventes piemiņas dievkalpojumu Carnikavas Tautas namā "Ozolaine" lielajā zālē, pēc dievkalpojuma turpat notiks dalīšanās atmiņās un cerībās par dievnama nākotni Carnikavas novadā.

Kā jau ziņots, 10.decembra agrā rītā nodedzis rekonstrukcijā esošais  Carnikavas koka dievnams Siguļos. Celts 18. gadsimtā, tas bija vecākais saglabājies Vidzemes jūras piekrastes koka dievnams, kas atradās Carnikavas vēsturiskajā centrā - Siguļos, blakus kapiem.

Carnikavas dievnams atradās rekonstrukcijā un bija plānots 2018. gadā, Latvijas simtgadē to atvērt dievkalpojumiem. Šis gads draudzē tika īpaši veltīts ziedojumu vākšanai dievnama atjaunošanas pabeigšanai.

Ādažu evaņģēliski luteriskai draudze darbojas divos dievnamos  – Baltezera baznīcā un Carnikavas baznīcā.

Papildus informācija:
Ādažu draudzes mācītājs Ivars Jēkabsons, mob. 29482497