2018. gada 17. decembris
Vārda dienas: Hilda, Teiksma

REFORMĀCIJAI - 500 svinību pasākumi 31.oktobrī

iesūtīts: 2017.10.23 12:48
Ticības atjaunošanas svētku dienā Lutera Akadēmija, Luterisma mantojuma fonds un Profesora Roberta Feldmaņa fonds aicina uz Reformācijas 500.gadadienas svētku pasākumiem otrdien, 31.oktobrī plkst. 17:00 Lutera Akadēmijas zālē Alksnāja ielā 3, Rīgā.

Plkst. 17:00 – 18:45 Lutera Akadēmijā:

  •  Ievadvārdi
  •  Baznīcas himna “Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils”
  • LMF izdotās grāmatas Mārtiņs Luters ”Jāņa evaņģēlija skaidrojumi (1.-7. nodaļas, 1. sējums)” prezentācija;

Mārtiņa Lutera dzīves nogalē sacītie sprediķi Vitenbergā par Jāņa evaņģēliju atklāj visā pilnībā Dieva vārdu dziļumu, plašumu un skaistumu. Šajos sprediķos ir ieraugāms tas, ka Luters ir bijis cienīgs saukties par Svēto Rakstu doktoru, jo centrā ir nevis viņa personība, bet gan Kristus personība un lielie Dieva darbi mūsu dēļ.

  • Dr.Jouko Talonena priekšlasījums “Latviešu teologs Edgars Rumba (1904-1943);
  • Profesora Roberta Feldmaņa fonda sagatavotās mācītāja Roberta Feldmaņa autobiogrāfijas un dzejas izlases “Par sevi un sev” prezentācija;

Ja neliela daļa no autobigrāfijas ir atrodama jau mācītāja Edgara Ķiploka (1907 - 1999) grāmatā “Taisnības dēļ vajātie: luterāņu mācītāji ciešanu ceļā”(Latviešu ev. luteriskā baznīca Amerikā, 1993), tad R.Feldmaņa dzejoļi gan tika atrasti tikai pirms pāris gadiem. Tie ir kā pārsteigums, kas šodien – 15 gadus pēc autora nāves mums atdzīvina atmiņas un atkal no jauna atklāj Feldmaņa daudzējādo un ietekmīgo mantojumu mūsu baznīcā.

R.Feldmaņa autobiogrāfiju ir viegli lasīt un tā ir vērtīga, jo atklāj ne tikai viņa dzīves gājumu, bet vienlaikus ietver arī viņa skatījumu un vērtējumu notikumiem un cilvēkiem, ar kuriem viņš sastapās. Viņa mūža gadi 1910. – 2002. aptver gandrīz visu mūsu Baznīcas veidošanās un pastāvēšanas laiku, tāpēc ir saistoši ar R.Feldmaņa acīm redzēt mūsu baznīcas dzīvi pagājušā gadsimtā.

Kā papildus vērtība pie autobiogrāfijas ir plašie fotogrāfiju bloki ar parakstiem, kas aptver māc.Feldmaņa dzīvi. Autobiogrāfijas beigās ir ievietotas skaidrojošās atsauces par tajā minētajiem cilvēkiem un notikumiem, kas sniedz plašāku ieskatu rakstītajā.

Mācītāja dzejoļu izlase, kas ietver vairāk kā trīsdesmit dzejoļus, raisa mūsos ne tikai interesi par līdz šim nezināmo R.Feldmaņa talantu. Mūsu baznīcai nav daudz kristīgu dzejnieku, vēl jo mazāk ir garīdznieki – kas rakstītu dzeju, tādēļ šie mācītāja dzejoļi var kalpot kā iedrošinājums un piemērs – kā apliecināt savu ticību un slavēt Trīsvienīgo Dievu.

Tāpat grāmatā vērtīgi ir priekšvārdi, ko sarakstījuši: māc. Guntis Kalme, Ilmārs Rubeni autobiogrāfijai un māc. Reinhards Slenczka un filoloģe Ilona Miezīte priekšvārdi dzejai. Tie gan ievada gan pēta R.Feldmaņa uzrakstīto.

Lai šī mācītāja R.Feldmaņa autobiogrāfija un dzeja ļauj iepazīt viņu un caur viņu arī baznīcu un caur to – tās Kungu un Pestītāju.

  • Dr. Gunta Kalmes priekšlasījums “Luteriskais pasaules uzskats un Rietumeiropas civilizācija”;
  • Pateicības;
  • Grāmatu iegāde, kafija un kliņģeris un torte.

Plkst.19:00 koncerts “Luters un Bahs” Rīgas Sv.Pētera baznīcā.

Pasākuma plakātu lejuplādēt šeit>

 


 

 


 
« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »