2024. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Krievvalodīgo luteriskās Epifānijas draudzes mācītājam pasniegta kalpošanas zīme

iesūtīts: 2017.10.11 22:35

Svētdien, 8.oktobrī LELB arhibīskaps Jānis Vanags apmeklēja Jaunas Ģertrūdes baznīcas krievvalodīgo luteriskās Epifānijas draudzes dievkalpojumu un vizitācijas laikā pasniedza mācītājam Pāvelam Ļevuškānam krustu – kalpošanas zīmi. Epifānijas draudze tika radīta mācītaja Pāvela misionāru darba rezultāta 2016.gada janvāri. Pirmais dievkalpojums notika Epifānijas svētkos. Šodien draudze apvieno ap 40 locekļu.

2017.g.janvārī mācītājs Pāvels tika iekļauts LELB mācītāju sarakstā. Pāvels Ļevuškāns dzimis 1973.g.21.maijā Sibirijā (Krievijas Federācija). Studēja filoloģiju Tomskas Valsts universitātē, absolvēja Velsas universitātes Teoloģijas fakultāti specialitātē “Baznīcas vēsture”. Aktīvi darbojās cilēktiesību organizācijās. Dzīvodams Sibirijā, uzsācis pirmos mediju projektus: kristīgo raidījumu “Vienkāršie jautajumi” vietējā televīzijā un Interneta portālu “Luterisms Krievijā”.

No 2001. līdz 2005.g. ieņēma ģenerāldirektora posteni raidorganizācijā “Sibirijas Atēnas” (Tomska). No 2002.līdz 2006.g. bija Luteriskās stundas kalpošanas tiešsaites projektu vadītājs (Maskava). Kopš 2004.g. dzīvo Latvijā, kur dibināja populāro krievvalodīgo interneta portālu par reliģiskām lietām Baznica.Info. 2006.g. Doma baznīcā saņēma svētību evanģelista kalpošanai. Dažus gadus nostrādājis lielajā starpkonfesionālajā misijā Polijā, Slovākijā, Izraēlā. Pēc tam kalpoja par kapelānu bijušo ieslodzīto rehabilitācijas centru ķēdē Krasnodaras apgabalā (Krievija).

Tika ordinēts 2015.g. Slovākijā. Kopš 2016.g. Jaunās Ģertrūdes baznīcas evanģeliski luteriskās Epifānijas krievvalodīgo draudzes misionārs. Kopš 2017.g.janvāra LELB mācītājs.

Pāvels pasniedz kontemplācijas un klusuma rekolekcijas. Viņš ir tējas meistars un Latvijas tējas pagatavošanas mākslas čempions. Kopā ar sievu Jūliju audzina divus dēlus – Mārtiņu un Domeniku.