2019. gada 21. janvāris
Vārda dienas: Agnese, Agnija, Agne

Reformācijas piecsimtgades Dievkalpojums Rīgas Domā

iesūtīts: 2017.10.11 22:48
Sestdien, 28. oktobrī plkst. 14:00

Pēc dažām dienām, 31. oktobrī kristīgā pasaule atskatīsies uz notikumu pirms 500 gadiem, kas pārvērta visu pasauli. Tas notika 1517. gada 31. oktobrī, kad augustīniešu mūks Mārtiņš Luters pie Vitenbergas Pils baznīcas durvīm piestiprināja 95 tēzes, kurās vērsās pret tā laika Baznīcas novirzīšanos no Svētajiem rakstiem un dažādām pretbībeliskām praksēm. Ar šo brīdi aizsākās garīga kustība, ko mēs pazīstam kā Reformāciju. Tās pienesums līdz pat mūsu dienām ir nenovērtējami liels. Reformācija atvēra ļaužu sirdis atbrīvojošajam Evaņģēlijam – prieka pilnajai vēstij, ka pestīšana nav atkarīga ne no darbiem, ne arī no kādām ceremonijām, bet gan tikai un vienīgi no ticības (sola fide), no paļāvības uz Dieva žēlastību (sola gratia), un ka ticības vienīgais patiesais avots ir Svētie raksti (sola scriptura). Šī vēsts kā uguns izplatījās plašā apkārtnē, ierosinot garīgu atjaunošanos un atmodu daudzās pasaules zemēs, arī pie mums Latvijā. Rīgā Reformācija ienāca jau 5 gadus pēc šī notikuma pie Vitenbergas Pils baznīcas durvīm.

Mēs, Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca šos svētkus ar pateicību svinēsim sestdien, 28. oktobrī pulksten 14:00 mūsu Baznīcas centrālajā dievnamā, Arhibīskapa katedrālē Rīgas Domā. Dievkalpojumu vadīs Arhibīskaps Jānis Vanags, procesijā piedalīsies tik daudz garīdznieku, cik vien spēs šai dienā Rīgā ierasties, dziedās apvienotais LELB draudžu koris diriģenta Guntara Prāņa vadībā, pie ērģelēm būs Ilze Reine, bez tam dievkalpojumā spēlēs LELB draudžu apvienotais bazūņu koris un metāla pūšamo kvartets Edgara Švemberga vadībā, bet Matīs Jānis Berzinskis rībinās timpānus. Patiesi tas būs vareni skaists dievkalpojums Dievam par godu un pateicību Dievam par Reformāciju! 92. psalmā teikts:

“Laba lieta ir Tam Kungam pateikties un dziedāt Tavam Vārdam, Tu Visuaugstākais, paust rītos Tavu žēlastību un naktīs Tavu uzticību ar desmitstīgu cītaru un arfu, ar cītaras maigajām skaņām. Jo Tu, Kungs, mani esi iepriecinājis ar Savu darbu, es gavilēju par to, ko Tava roka dara. Cik lieli ir Tavi darbi, ak, Kungs, cik ļoti dziļas Tavas domas!” ( Ps. 92:2-6)

Dzīve bez svētkiem ir kā ceļojums cauri tuksnesim bez oāzēm. Tāpēc no sirds aicinu visus šajā dienā ierasties Rīgas Domā, un izmantot šo iespēju piedalīties Reformācijas 500. gadadienas svētku dievkalpojumā. Šāda iespēja nāk tikai reizi 500 gados! Svinēsim kopā šos svētkus, slavēsim kopā Dievu un pateiksimies Viņam par Reformāciju! Esmu pārliecināts, ka mēs šajā dievkalpojumā gūsim jaunus spēkus, jaunu iedvesmu un iepriecu turpināt Reformācijas aizsākto mūsu kopīgo ticības ceļu. Piepildīsim Rīgas Domu līdz pēdējai iespējai, lai šie mūsu Baznīcas lielie svētki stiprina mūsu vienotību un dod labu liecību pasaulei –  tuvai un tālākai apkārtnei, ka mēs patiesi esam Reformācijas mantinieki, ka mums tā ir dārga un mēs ar to dzīvojam.

+Pāvils Brūvers
Liepājas bīskaps emeritus

« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »