2017. gada 17. decembris
Vārda dienas: Hilda, Teiksma

Adventa trešā svētdiena
Kad tuvojās Dāvida nāves diena, viņš pavēlēja savam dēlam Sālamanam: “Es aizeju pa ceļu, ko iet visa šī zeme, bet tu turies stiprs kā vīrs – ievēro visu, ko vēlējis Kungs, tavs Dievs.” (1Ķēn 2:1–3)

Pāvils raksta: Mēs nemitējamies par jums lūgt Dievu, lai jūs tiktu piepildīti ar Viņa gribas atziņu visā gudrībā un garīgā sapratnē, lai, nesdami augļus un augdami Dieva atziņā, jūs dzīvotu Kunga cienīgi un vienmēr Viņu iepriecinātu ikvienā krietnā darbā.
(Kol 1:9–10)

Jer 1:4–10, 17–19; Flp 4:4–7; Jņ 1:19–28
Ps 126; Jes 61:1–4, 8–11; 1Tes 5:16–24; Jņ 1:6–8, 19–28

krāsa: violeta vai zila

Am 9:11–15; 2Tes 2:1–3, 13–17; Jņ 5:30–47

Reformācijas gadadienai veltīts koncerts “Te es stāvu un citādi nevaru. Reformācijai 500.” un izstāde

iesūtīts: 2017.09.25 17:09

Šajā piektdienā, 29.septembrī pl.19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks koncerts “Te es stāvu un citādi nevaru. Reformācijai 500.” un būs apskatāma izstāde “Reformācijai 500”.

No 29.septembra pl.18.00 līdz 6.oktobrim koncertzāles “Lielais dzintars” 2.stāva foajē apskatāma reformācijas gadadienai veltīta izstāde – Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB), Latvijas Nacionālā arhīva un Liepājas Sv.Trīsvienības baznīcas atjaunošanas fonda kopdarbs. Izstādē izmantoti Liepājas bīskapa emeritus Pāvila Brūvera sagatavotie materiāli un materiāli no Liepājas Sv.Trīsvienības evaņģēliski luteriskās draudzes arhīva. No 9.oktobra izstāde būs apskatāma Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē un pēc tam uzsāks savu ceļu uz citām Latvijas baznīcām.

Garīgās mūzikas koncertā “Te es stāvu un citādi  nevaru. Reformācijai 500.", kas notiks 2017.gada 29.septembrī pl.19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”  Liepājā, izskanēs divu izcilu Latvijas komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi – komponista, sitaminstrumentālista, pasniedzēja un producenta Riharda Zaļupes jaundarbs “Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils”, kas veidots uz 46.psalma pamata kā sakrālās mūzikas forma ar mūsdienīgu pieskaņu, izmantojot dažādas skaniskās un ritmiskās figurācijas. Otrs pirmatskaņojums ir  komponista, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas skolotāja un meiteņu kora diriģenta Andra Kontauta  jaundarbs “Solus Christus”, izmantojot LELB 2015.gadā izdotās jaunās Dziesmu grāmatas tekstus. Tiks atskaņots arī Fēliksa Mendelszona-Bartoldi skaņdarbs “98.psalms, op.91” un Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles vēsturiskās nošu kolekcijas Libauer Cantorat sastāvā esošā Gotfrīda Augusta Homiliusa reformācijas kantāte “Preise, Jerusalem, den Herrn”.

Koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris un viens no Latvijas spožākajiem un starptautiski pazīstamākajiem kolektīviem - Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un solisti Jānis Kurševs (tenors) un Gunta Gelgote (soprāns) diriģenta – latviešu koru kultūras balsta un virzītāja Māra Sirmā vadībā.

Koncertu rīko LELB kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" un Valsts kultūrkapitāla fonds. Biļetes pieejamas: http://bilesuparadize.lv/events/event/58588  ​(Cenas: 7, 10 un 12 EUR).

Informācijai: 2017.gads ir reformācijas 500.jubilejas gads. 1517.gadā reformas iniciators Mārtiņš Luters veica drosmīgu soli – 95 tēzes piestiprinot pie Vitenbergas pils baznīcas durvīm. M.Luters iestājās par Kristus Baznīcas atjaunošanu un atgriešanos pie Svētajiem Rakstiem. Tieši M.Luteram pieder vārdi: “Te es stāvu un citādi nevaru.”, ar kuriem viņš pauž savu sirdsapziņas pārliecību, ka vienīgā patiesība ir Svētajos Rakstos. Arī šodien reformācijas atziņas aicina atgriezties pie patiesības: Sola Scriptura – vienīgi Raksti, Sola Gratia – vienīgi žēlastība, Solus Christus – vienīgi Kristus un Soli deo Gloria – vienīgi Dievam gods!

Informāciju sagatavoja: Ilze Vitāle

‍‍