2017. gada 22. septembris
Vārda dienas: Māris, Maigurs, Mārica

Dzirdīgu ausi un redzīgu aci – Kungs ir radījis tās abas. (Sak 20:12)

Pārbaudiet visu, paturiet to, kas labs.
(1Tes 5:21)

1Ķēn 5:1–6, 17; Apd 28:1–16; Mk 14:27–42

Septembrī un oktobrī Rīgā norisināsies koncertcikls “Reformācijai 500”

iesūtīts: 2017.08.28 20:23

Biedrība “Musica Humana” un diriģents Pēteris Vaickovskis aicina uz koncertciklu “Reformācijai 500”, kas norisināsies laika posmā no 2. septembra līdz 31. oktobrim. Cikla ietvaros notiks četri koncerti, kas aptvers ne tikai paša Mārtiņa Lutera un laikabiedru muzikālos sacerējums, bet arī viņa sekotāju – tradīcijas nostiprinātāju – muzikālo mantojumu.
Atklāšanas koncerts “Luters un laikabiedri” notiks 2. septembrī plkst 19.00 Rīgas Vecajā Svētas Ģertrūdes baznīcā. Tajā uzstāsies senās mūzikas vokalā grupa “Ars Antiqua Riga” un Lenards Gotlubs (lauta). Ieeja koncertā bez maksas.

•     Savukārt Rīgas Mencendorfa namā notiks divi kamermūzikas vakari:                           9. septembrī plkst.18.00 koncertā “Lutera draugs – Ludvigs Zenfls” piedalīsies Jānis Kurševs (tenors), Pēteris Vaickovskis (bass, ērģeļpozitīvs), Ieva Nīmane (flauta), Lauma Liepiņa (viola da gamba), Ainārs Paukšēns (viola da gamba) un Romāns Trautmanis (viola da gamba).
Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas ierobežotā skaitā izņemami Rīgas Mencendorfa nama kasē no 23. augusta.
  • 14. oktobrī plkst. 18.00 koncertā “Vakara mūzika – Dītrihs Bukstehūde” piedalīsies Iveta Romancāne (soprāns), Jānis Kurševs (tenors), Lāsma Meldere-Šestakova (baroka vijole), Raimonds Melderis (baroka vijole), Ainārs Paukšēns (viola da gamba) un Pēteris Vaickovskis (ērģeļpozitīvs).
Bezmaksas ielūgumi ierobežotā skaitā izņemami Rīgas Mencendorfa kasē no 23. augusta.
Noslēguma koncerts “Luters un Bahs” notiks Reformācijas dienā, 31. oktobrī, plkst. 19.00 Rīgas Svētā Pētera baznīcā, kurā uzstāsies Latvijas Radio kora solisti, Ainārs Paukšēns (viola da gamba), Jānis Pelše (ērģeļpozitīvs), Pēteris Vaickovskis (diriģents). Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertciklu “Reformācijai 500” rīko biedrība “Musica Humana”, atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, Rīgas Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca, Rīgas Mencendorfa nams un Rīgas Svēta Pētera baznīca pārvalde.

Pilna afiša pieejama - šeit