2018. gada 16. novembris
Vārda dienas: Banga, Glorija

Reformācijas gadadienai veltīts koncerts “Te es stāvu un citādi nevaru. Reformācijai 500.”

iesūtīts: 2017.08.22 22:58

29.septembrī pl.19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” notiks koncerts “Te es stāvu un citādi nevaru. Reformācijai 500.” ar komponistu Riharda Zaļupes un Andra Kontauta pirmatskaņojumiem.

2017.gads ir reformācijas 500.jubilejas gads. 1517.gadā reformas iniciators Mārtiņš Luters veica drosmīgu soli – 95 tēzes piestiprinot pie Vitenbergas pils baznīcas durvīm. M.Luters iestājās par Kristus Baznīcas atjaunošanu un atgriešanos pie Svētajiem Rakstiem. Tieši M.Luteram pieder vārdi: “Te es stāvu un citādi nevaru.”, ar kuriem viņš pauž savu sirdsapziņas pārliecību, ka vienīgā patiesība ir Svētajos Rakstos. Arī šodien reformācijas atziņas aicina atgriezties pie patiesības: Sola Scriptura – vienīgi Raksti, Sola Gratia – vienīgi žēlastība, Solus Christus – vienīgi Kristus un Soli deo Gloria – vienīgi Dievam gods!

Garīgās mūzikas koncertā “Te es stāvu un citādi  nevaru. Reformācijai 500.", kas notiks 2017.gada 29.septembrī pl.19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”  Liepājā, izskanēs divu izcilu Latvijas komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi – komponista, sitaminstrumentālista, pasniedzēja un producenta Riharda Zaļupes jaundarbs “Dievs Kungs ir mūsu stiprā pils”, kas veidots uz 46.psalma pamata kā sakrālās mūzikas forma ar mūsdienīgu pieskaņu, izmantojot dažādas skaniskās un ritmiskās figurācijas. Otrs pirmatskaņojums ir  komponista, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas skolotāja un meiteņu kora diriģenta Andra Kontauta  jaundarbs “Solus Christus”, izmantojot Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas (LELB) 2015.gadā izdotās jaunās Dziesmu grāmatas tekstus. Tiks atskaņots arī Fēliksa Mendelszona-Bartoldi skaņdarbs “98.psalms, op.91” un Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāles vēsturiskās nošu kolekcijas Libauer Cantorat sastāvā esošā Gotfrīda Augusta Homiliusa reformācijas kantāte “Preise, Jerusalem, den Herrn”.

Koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris un viens no Latvijas spožākajiem un starptautiski pazīstamākajiem kolektīviem - Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” un solisti diriģenta – latviešu koru kultūras balsta un virzītāja Māra Sirmā vadībā.

Koncertu rīko LELB kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūras pārvalde" un Valsts kultūrkapitāla fonds. Biļetes pieejamas: http://bilesuparadize.lv/events/event/58588
‍ ​
LELB Liepājas diecēzē (ietver Kurzemi un Zemgales luterāņu draudzes) plānots notikumu kopums, atzīmējot reformācijas svētku 500gadi ar svinīga dievkalpojuma (31.oktobrī Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē), zinātniskās konferences 7.oktobrī un garīgās mūzikas koncerta norisi (29.septembrī koncertzālē Lielais dzintars).

Informāciju sagatavoja: Ilze Vitāle


« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »