2024. gada 25. aprīlis
Vārda dienas: Līksma, Bārbala

Mūžībā aizsaukts mācītājs emeritus Edgars Balodis

iesūtīts: 2017.08.16 22:17

"Patiesi, patiesi es jums saku, ja kviešu grauds nekrīt zemē un nemirst, viņš paliek viens; bet ja viņš mirst, viņš nes daudz augļu. Ja kāds Man grib kalpot, tad lai viņš seko Man, jo kur Es esmu, tur būs arī mans kalps; un ja kāds Man kalpos, to Mans Tēvs cels godā." /Jn. 12:24,26/

Izvadīšana otrdien, 22.augustā, pulksten 13.00 no Rīgas Krusta baznīcas.

Mūžīgo mieru Kungs dod, mūžīgā gaisma lai atspīd pār viņu!

• dzimis 1928.gada 25.augustā Tukuma rajona Zemītes ciema Vilklāvu mājās, kur pavadījis savu bērnību un jaunību.
  • Vecāki bija zemkopji un kopā ar māsu palīdzēja vecākiem saimniecībā veicot dažādus darbus.
  • No 1937.gada līdz 1944.gadam mācījās Zemītes sešklasu pamatskolā, kuru beidzis.
  • 1945.gada 7.janvārī mācītājs Gustavs Turss iesvēta Zemītes baznīcā.
  • 1948.gadā, nodibinoties kolhozu iekārtai, strādājis kolhoza laukkopības brigādē līdz 1956.gada novembrim. Pēc tam pārcēlies dzīvot uz Siguldu un iestājies darbā uz dzelzceļa, apgūstot pārmijnieka specialitāti. 1957.gadā pāriet dzīvot uz Inčukalnu un turpina strādāt par pārmijnieku, šajā darbā nostrādājot vairāk kā desmit gadus.
  • Jau jaunībā, dzīvodams laukos, ik svētdienu apmeklēja dievkalpojumus dažādās lauku baznīcās, mērojot 16-20km ceļu uz dievnamu kājām.
  • Dzīvojot Kurzemē, darbojies kā pērminderis Kandavas un Sātu draudzēs, bet Vidzemē – Siguldas, Rīgas Sv.Pāvila un īsu laiku arī Rīgas Trīsvienības draudzē.
  • 1969.gadā pārceļas uz dzīvi Rīgā, bet 20.jūlijā laulājas Vārmes baznīcā (laulājis mācītājs Elmārs Mačs). Dzīvesbiedre jau ir mūžībā. Bērnu ģimenē nebija.
  • 1969.gada 9.decembrī uzņemts akadēmiskajos teoloģiskajos kursos un iedalīts semināra plūsmā, kur mācījās līdz 1980.gadam.
  • 1976.gada 10.oktobrī ordinēts mācītāja palīga pakāpē Rīgas Sv.Pāvila baznīcā.
  • No tā laika darbojas kā vikārs, noturot dievkalpojumus dažādās vietās pēc Konsistorijas norīkojuma, pirms tam praktizējoties dievkalpojuma vadīšanā Rīgas Sv.Pāvila draudzē pie prāvesta Ozoliņa.
  • 1979.gada novembrī Alojas un Staiceles draudzes vienprātīgi ievēl par savu mācītāju, nokalpo šajās draudzēs līdz 1987.gada 18.janvārim. Papildus strādā valsts darbā Rīgas Austrumu telefonu mezglā par strādnieku.
  • Pilntiesīgā mācītāja amata pakāpē ordinēts 1981.gada 15.jūlijā Jaunajā Sv. Ģertrūdes baznīcā.
  • Kalpojis Tirzas un Liezēres draudzēs (līdz 1989.gada 7.janvārim) un Daudzevas, Seces, Jaunjelgavas draudzēs no 1989.gada 6.februāra. Kā vikārs pēc Konsistorijas norīkojumiem kalpojis arī Rīgas Sv.Pāvila, Kokneses, Umurgas, Kabiles, Lipaiķu, Īvandes, Ilmājas, Grīvaišu,  Saldus I, Skrundas draudzēs.
  • Emeritūrā kopš 1994.gada.