2017. gada 18. oktobris
Vārda dienas: Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends

Sv. Lūka – evaņģēlists
Kāpēc tu nicināji Kunga vārdus, darīdams to, kas Man nepatīk?
(2Sam 12:9)

Stiprais Dieva pamats stāv ar šādu zīmogu: Dievs pazīst savējos, un: lai atstājas no nelietības ikviens, kas izrunā Kunga vārdu.
(2Tim 2:19)

Jes 43:8–13; Jes 35:5–8; 2Tim 4:5–11; Lk 1:1–4; Lk 24:44–53

krāsa: sarkana

2Ķēn 6:1–23; 1Kor 5:9–6:11; Mt 5:38–48

Altāra iesvētīšanas dievkalpojums Limbažu baznīcā

iesūtīts: 2017.08.07 10:40
13.augustā plkst.10.00

Pašlaik ieejot Limbažu luterāņu dievnamā, vairs nav redzams ne altāris, ne kancele. Tie aizklāti ar baltu audumu, lai putekļi, kas rodas remonta laikā, nenonāktu baznīcā.
Baznīcā valda miers, vien reizēm tajā ienāk kādi ielas trokšņi. Ja dodas pa taciņu aiz baznīcas stūra, kas ved uz baznīcas piebūvi, un ieiet baznīcā caur šo ieeju, paveras remonta darbi. Ieejot baznīcas altāra telpā, redzams, ka restauratoru darbs pie altāra, ko uzsāka pirmajā martā, jau tuvojas nobeigumam.
‍Altāris ir atguvis sākotnēji iecerēto krāsojumu vairākos sidrabaini pelēkos toņos, un kur reiz bija bronzas krāsa, tagad ir zelts. Nu izceļas altāra detaļas, kas līdz šim bija nepamanāmas.
Stari ap ”Dieva aci” atspīd siltā zelta spožumā. Stalažas izbūvētas arī ap kanceli, jo arī tā tiks pārkrāsota un apzeltīta tādos pat toņos kā altāris. Altāra rekonstrukcijas darbi iespējami pateicoties Lauku atbalsta dienesta, programmas „Leader” un Limbažu pašvaldības finansējumam, tās  deputātu, un vairāku privātpersonu ziedojumiem, kā arī draudzes līdzfinansējumam un brīvprātīgo darbam. Taču līdz ar to darbi baznīcā neapstāsies. Augusta vidū tiks uzsākta baznīcas grīdas nomaiņa baznīcas zāles priekšējā daļā. Saskaņā ar līgumu, darbi jāpabeidz līdz oktobra beigām.
‍Remonta laikā draudze svinēs dievkalpojumus plašajā altāra telpā pie atjaunotā altāra. Altāra iesvētīšanas dievkalpojums arhibīskapa Jāņa Vanaga vadībā notiks 13.augustā plkst.10.00.