2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Jāņa Kristītāja diena
Dievs, neciet klusu! Neesi mēms, jel neklusē, Dievs! Jo, redzi, Tavi ienaidnieki ņurd, tie, kas nīst Tevi, jau ceļ galvu.
(Ps 83:2–3)

Zaharija sacīja: Israēla Dievs ir runājis caur svēto praviešu muti: lai mēs, no ienaidniekiem izglābti, bez bailēm, svētumā un taisnīgumā Viņam kalpojam visas savas mūža dienas.
(Lk 1:70, 74–75)

Jes 49:1–7; Apd 13:13–26; Lk 1:57–68, 80

krāsa: balta

5Moz 5:22–33; 2Kor 4:13–5:10; Lk 16:19–31

“Baznīcu nakts 2017” svinīgā atklāšana notiks Āgenskalna baptistu baznīcā Rīgā

iesūtīts: 2017.06.01 18:36

Piektdien, 2.jūnija vakarā no pulksten 18.00 ceturto gadu Latvijas kristīgās baznīcas vienosies kultūras notikumā “Baznīcu nakts”. Vakaru iezvanīs kopīgas baznīcu zvanu skaņas un tas tiks svinīgi atklāts Āgenskalna baptistu baznīcā Rīgā (Mārupes ielā 14) pulksten 18.00. Atklāšanu ar savu klātbūtni aicināts pagodināt ikviens Baznīcu nakts apmeklētājs. Ar visu Baznīcu nakts programmu var iepazīties: www.baznicunakts.lv/#programma.

Baznīcu  nakts atklāšanā īsus apsveikuma un novēlējuma vārdus teiks Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji un mācītāji – arhibīskaps Jānis Vanags (Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca), mācītājs Andris Kravalis (Rīgas arhidiecēzes ģenerālvikārs), mācītājs Edgars Godiņš (Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskapa vietnieks), Jāna Jēruma-Grīnberga (Sv. Pestītāja Anglikāņu baznīcas mācītāja) Vilnis Latgalis (Septītās Dienas Adventistu Latvijas draudžu savienības prezidents/bīskaps), Jānis Baumanis (Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas Jelgavas draudzes mācītājs). Lūgšanu sacīs Āgenskalna baptistu draudzes macītājs Edgars Mažis.

Atklāšanā muzicēs Āgenskalna baptistu draudzes puišu džeza kvartets. Tūlīt pēc atklāšanas - Kristīne Prauliņa un kori „Austrums” un „Stars” (diriģents Ārijs Šķepests).

Pasākumu vadīs Baznīcu nakts rīkotāju komandas dalībnieki Sintija Jozēna un rakstnieks Otto Ozols.

Baznīcu nakts atklāšana simboliski atgādina par kristīgo konfesiju aicinājumu, saglabājot katrai savu identitāti un tradīcijas, tiekties pēc ekumeniskas sadarbības un vienotības ar citām kristīgās Baznīcas konfesijām. Baznīcu nakts kā notikums aicina atklāt kristīgā mantojuma – baznīcu glabāto mākslas un kultūras vērtību, un garīgās pieredzes skaistumu un dažādību. Notikumam piesakās un tas tiek īstenots atšķirīgu konfesiju dievnamos, bet vienlaikus - ideja par baznīcas atvērtību un aicinājumu uz tikšanos - pauž vienojošas vērtības.

Pasākuma oficiālais tēmturis sociālajos tīklos #BaznīcuNakts Vairāk: www.baznicunakts.lv

Par Baznīcu nakti
Kultūras notikums „Baznīcu nakts” Latvijā notiek kopš 2014.gada, pulcējot vairāk nekā 190 dievnamus visā Latvijā. 2016. gadā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 26 tūkstoši cilvēku. Foto: http://ej.uz/BaznicuNakts2016Foto. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk kā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Latvijā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - Nodibinājums „Baznīcu Nakts fonds”. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.