2017. gada 16. decembris
Vārda dienas: Alvīne

DIENAS LOZUNGS

Vai! Tiem, kas iecerējuši nekrietnību, jo viņi to spēj!
(Mih 2:1)

Viņus /mācekļus/ pieaicinājis, Jēzus tiem sacīja: “Jūs zināt, ka tie, ko par tautu valdniekiem tur, tās apspiež, un viņu varenie ir varmācīgi pret tām. Bet tā lai nav starp jums. Kas no jums grib būt liels, tas lai ir jūsu kalps.”
(Mk 10:42–43)

Hag 2:1–19; Atkl 3:1–6; Mt 24:1–14

lasīt vairāk >

Aptauja

Vai Alfa kurss nes augļus jūsu draudzē?
jā, pēc Alfa kursa draudzei pievienojas jauni kristieši
Alfa kursā dalībnieku netrūkst, bet augļus neredzam
Alfa kurss palīdzēja mums pašiem garīgi augt, tas ir galvenais
Alfa kurss nenesa augļus, tāpēc to vairs nerīkojam
mūsu draudzē nekad nav noticis Alfa kurss
Atbildēt     Rezultāti 

No Lutera Rozes līdz Poporatorijai – Reformācijas tēma Baznīcu naktī

iesūtīts: 2017.05.29 20:11

Aktivitāte “Ko Tu naglosi pie baznīcas durvīm 21. gadsimtā?”, Vācu Poporatorija “Luters”, Lutera rozes radošā darbnīca bērniem un pulka lekciju par reformācijas tēmu. Tā šogad draudzes Baznīcu naktī 2. jūnijā atzīmēs Reformācijas piecsimtgadi.

Baznīcu draudžu rīkotie pasākumi aicinās aplūkot reformāciju no dažādām perspektīvām. Aicinām ielūkoties Baznīcu nakts programmā.

Rīgā Bolderājas baznīcā skanēs Reformācijas laika instrumentālā mūzika, ko atskaņos lautas spēles mākslinieki Lenards Gotlubs un Marta Gotlube. Krusta baznīcā būs video stāstījums “Reformācijai 500”. Savukārt Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas Rīgas 1. draudze centrā Akas ielā aicinās piedalīties aktivitātē “Ko Tu naglosi pie baznīcas durvīm 21. gadsimtā?”. Tā būs iespēja izteikt savas domas un pienaglto tās pie baznīcas durvīm, pēc tam saņem atbildi uz savu jautājumu no visu konfesiju mācītājiem, kuri kalpo Akas ielas dievnamā. Lutera vārdā nosauktā Torņakalna baznīca Rīgā aicinās uz koncertu “Baroka pērles”. Piedalīsies Dainis Cimermanis, Anastasija Hotuļova (obojas), Larisa Carjkova (ērģeles).

Kurzemē Liepājas Lutera baznīcā būs diskusija draudzes muzejā "Mārtiņš Luters un viņa varenais vēstījums pasaulei" – par Reformāciju un tās ietekmi uz kristīgās baznīcas un vēstures gaitu. Bet pulksten 20.00 būs iespēja skatīties vācu Poporatorijas "LUTERS" videoprojekciju (ar tulkotiem teksta materiāliem līdz sekošanai) Oratorijas pirmizrāde notika 2016. gada 31. oktobrī Dortmundē. Ventspils Nikolaja luterāņu baznīcā Lekcija “Reformācijas laika kultūra un māksla”. Bet Talsu baptistu baznīcā būs lekcija “Kas bija reformācija?”, ko sniegs Toms Grenevics vai Māris Gruzniņš. Savukārt pa ceļam uz Dundagu Valdemārpils – Ārlavas baptistu baznīcā draudzes priekšnieks Jānis Vadonis stāstīs dziesmu nozīmi draudzes dzīvē uzrunā “Par korāļiem”.

Zemgalē Jaunsaules luterāņu baznīcā būs iespēja pārvērtēt ar reformāciju saistītos priekšstatus. Lekciju “Vēstures stereotipu inventarizācija. Reformācijai tiešām 500?” ir solījis noturēt Andris Priede (Dr.hist.eccl.). Katoļu priesteris, Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes docents.

Sēlijā Vecā Stendera dzīves un darba pusē Lašu luterāņu baznīca Eglainē rīkos darbnīcu bērniem “Lutera roze”. Žanna Meškova stāstīs un rādīs Luteriskās Reformācijas simbolu - Lutera rozi un izveidot vitrāžas tehnikā savu gaismas lukturīti. (Droši vien arī pieaugušie ar interesi ņems dalību…)

Reformācijas tēmai veltītie sarīkojumi 2017. gada Baznīcu naktī iezīmē vienu no Baznīcu nakts vienojošām tēmām. Taču līdzās tai cita šīgada vienojošā tēma ir “Ģimene”. Baznīcu naktī notiks arī virkne citu ar Latvijas vēsturi, konfesiju un draudžu vēsturi saistītu diskusiju un lekciju. Par to nākamajos ieskatos un Baznīcu nakts programmā!

Sagatavoja Baznīcu nakts rīkotāju komanda

« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »