2017. gada 17. novembris
Vārda dienas: Hugo, Ugo, Uģis

DIENAS LOZUNGS

Dzīvos tavi miroņi!
(Jes 26:19)

Laimīgi ir tie, kas no šā brīža mirst Kungā. Un Gars saka: patiesi, lai viņi atpūšas no savām pūlēm. (Atkl 14:13)

Ezr 3:1–13; 1Kor 16:10–24; Mt 12:22–32

lasīt vairāk >

Aptauja

Vai Alfa kurss nes augļus jūsu draudzē?
jā, pēc Alfa kursa draudzei pievienojas jauni kristieši
Alfa kursā dalībnieku netrūkst, bet augļus neredzam
Alfa kurss palīdzēja mums pašiem garīgi augt, tas ir galvenais
Alfa kurss nenesa augļus, tāpēc to vairs nerīkojam
mūsu draudzē nekad nav noticis Alfa kurss
Atbildēt     Rezultāti 

Lieldienu ieskandināšana Latvijas baznīcās

iesūtīts: 2017.03.28 20:09
2017. gada Palmu svētdienā 9. aprīlī, plkst 14.00 Līvānu evanģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs Koncertu cikla “Lieldienu ieskandināšana Latvijas baznīcās” otrais koncerts, koncertā tiks atskaņota itāļu komponista Džovanni Batistas Pergolēzi kantāte “Stabat Mater”.

Koncertā piedalīsies skatītāju mīlestību ieguvušie mākslinieki

‍soprāns Anta Jankovska (Itālija/Latvija), Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mecosoprāns Andžella Goba, kā arī stīgu kvartets, kura sastāvā dzirdēsim Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra un Sinfonietta Rīga sastāvā muzicējošos jaunos mūziķus : Tatjanu Ostrovsku (vijole) Terēzi Zīberti-Ijabu (vijole) Pēteri Trasunu (alts) un Magdalēnu Cepli (čells).


Anta Jankovska‍


Andžella Goba

‍    Stabat Mater ir slavena lūgšana kas jau izsenis pavadīja Via Crucis rituālu un Lielās piektdienas procesiju, tas ir gan vienkāršu ticīgo gan izglītotu mūziķu iemīļots skaņdarbs. Konkrēti šis Džovanni Batistas Pergolēzi “Stabat Mater” ir viens no skaistākajiem un populārākajiem klasiskās mūzikas laukā. Tā pamatā ir Jakopo Benedeti teksts pēc 14.gadsimtā dzīvojušā mūka Jakopones da Todi atklāsmēm par nelielo, bet ļoti nozīmīgo Bībeles epizodi, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava Dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Džovanni Batista Pergolēzi (1710- 1736) šo skaņdarbu sacerējis franciskāņu klosterī netālu no Neapoles kā rekviēmu sev. Stabat mater ir 26 gadu vecumā pāragri mirušā komponista pēdējais un slavenākais darbs.

    Kā pauž koncerta organzētāji, Latvijas Baleta un Dejas Ģilde, šī koncertu cikla galvenais mērķis ir iepazīstināt arī ārpus galvaspilsētas dzīvojošos klausītājus ar jauniem vārdiem mūzikas pasaulē un ļaut izskanēt profesionāli labā līmenī izpildītai mūzikai arī tālākos Latvijas nostūros, kā arī sagādāt īpašus svētku noskaņu ticīgajiem un vienkārši mūzikas mīļotājiem. Koncerts paredzēts par ziedojumiem.

    Koncertu atbalsta: Līvānu Kultūras Centrs, Līvānu novada pašvaldība, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, SIA Līvānu kūdras fabrika, Frēzija.lv, SIA Astarte Nafta, SIA RMS group apsardze

« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »