2018. gada 21. aprīlis
Vārda dienas: Marģerts, Anastasija

DIENAS LOZUNGS

Šeola cilpas sagrāba mani, es sastapu postu un likstas! Tad es piesaucu Kunga Vārdu: ak, mans Kungs, jel glāb mani!
(Ps 116:3.4)

Mācekļi Viņu /Jēzu/ modināja un sacīja: “Skolotāj, vai Tev nerūp, ka ejam bojā?” Viņš piecēlies apsauca vēju un pavēlēja jūrai: “Klusu, rimsties!” Un vējš norima, un iestājās liels klusums. (Mk 4:38–39)

2Moz 25:1–22; Kol 3:1–17; Mt 4:18–25

lasīt vairāk >

Lieldienu ieskandināšana Latvijas baznīcās

iesūtīts: 2017.03.28 20:09
2017. gada Palmu svētdienā 9. aprīlī, plkst 14.00 Līvānu evanģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs Koncertu cikla “Lieldienu ieskandināšana Latvijas baznīcās” otrais koncerts, koncertā tiks atskaņota itāļu komponista Džovanni Batistas Pergolēzi kantāte “Stabat Mater”.

Koncertā piedalīsies skatītāju mīlestību ieguvušie mākslinieki

‍soprāns Anta Jankovska (Itālija/Latvija), Latvijas Nacionālās Operas un Baleta mecosoprāns Andžella Goba, kā arī stīgu kvartets, kura sastāvā dzirdēsim Latvijas Nacionālā Simfoniskā Orķestra un Sinfonietta Rīga sastāvā muzicējošos jaunos mūziķus : Tatjanu Ostrovsku (vijole) Terēzi Zīberti-Ijabu (vijole) Pēteri Trasunu (alts) un Magdalēnu Cepli (čells).


Anta Jankovska‍


Andžella Goba

‍    Stabat Mater ir slavena lūgšana kas jau izsenis pavadīja Via Crucis rituālu un Lielās piektdienas procesiju, tas ir gan vienkāršu ticīgo gan izglītotu mūziķu iemīļots skaņdarbs. Konkrēti šis Džovanni Batistas Pergolēzi “Stabat Mater” ir viens no skaistākajiem un populārākajiem klasiskās mūzikas laukā. Tā pamatā ir Jakopo Benedeti teksts pēc 14.gadsimtā dzīvojušā mūka Jakopones da Todi atklāsmēm par nelielo, bet ļoti nozīmīgo Bībeles epizodi, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava Dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. Džovanni Batista Pergolēzi (1710- 1736) šo skaņdarbu sacerējis franciskāņu klosterī netālu no Neapoles kā rekviēmu sev. Stabat mater ir 26 gadu vecumā pāragri mirušā komponista pēdējais un slavenākais darbs.

    Kā pauž koncerta organzētāji, Latvijas Baleta un Dejas Ģilde, šī koncertu cikla galvenais mērķis ir iepazīstināt arī ārpus galvaspilsētas dzīvojošos klausītājus ar jauniem vārdiem mūzikas pasaulē un ļaut izskanēt profesionāli labā līmenī izpildītai mūzikai arī tālākos Latvijas nostūros, kā arī sagādāt īpašus svētku noskaņu ticīgajiem un vienkārši mūzikas mīļotājiem. Koncerts paredzēts par ziedojumiem.

    Koncertu atbalsta: Līvānu Kultūras Centrs, Līvānu novada pašvaldība, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, SIA Līvānu kūdras fabrika, Frēzija.lv, SIA Astarte Nafta, SIA RMS group apsardze

« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »