2017. gada 23. februāris
Vārda dienas: Haralds, Almants

Šķīstu sirdi radi man, Dievs, un stingru garu atjauno manī.
(Ps 51:12)

Pazudušais dēls līdzībā sacīja: Es celšos un iešu pie sava tēva.
(Lk 15:18)

5Moz 4:32–40; 2Kor 12:1–10; Mt 7:1–12

(Papildināts!) Rekolekcijas Mazirbes Rekolekciju centrā 2017. gadā

iesūtīts: 2017.02.10 13:35

Rekolekciju metode balstās Ignācija no Lojolas dotajos rekolekciju vadīšanas principos. Ignācijs ir izstrādājis rekolekcijas modeli, kuru viņš ir nosaucis par “Garīgajiem vingrinājumiem”. “Garīgie vingrinājumi” ir rekolekciju veids, kuru laikā dalībnieks lasot Svētos Rakstus, lūdzoties, katru dienu piedaloties dievkalpojumā un reizi dienā tiekoties ar savu vadītāju tiek vests cauri dažādām Svēto Rakstu tēmām, evaņģēlija notikumiem, lai spētu labāk aptvert, piedzīvot Dieva doto atklāsmi Svētajos Rakstos, attiecināt to uz sevi, savu dzīvi, attiecībām ar Dievu un līdzcilvēkiem. Tādējādi labāk sagatavojoties savai ikdienas garīgajai cīņa. Ne velti Ignācijs šo modeli nosaucis par Garīgajiem Vingrinājumiem, lai norādītu, ka rekolekcijās vingrinās tai dzīvei, kuru mēs katrs dzīvojam ārpus rekolekcijām.

Ignācija “Garīgo vingrinājumu” rekolekciju pilnīgai apgūšanai ir nepieciešamas aptuveni 34 dienas, no kurienes arī populāri pazīstamais rekolekciju nosaukums “30 dienu rekolekcijas”. Ņemot vērā, ka daudziem ir grūti vienlaikus izbrīvēt tik garu laika periodu, tiek piedāvāts arī “Garīgo vingrinājumu” rekolekcijas var apgūt pa daļām. Savukārt tiem, kuriem “Garīgie vingrinājumi” šobrīd nav aktuāli, bet ir ir nepieciešama atjaunošanās vai arī tiem, kuri vēlas iepazīties ar Ignācija no Lojolas piedāvāto rekolekciju metodi mēs piedāvājam īsākus - garās nedēļas nogales, 7 dienu un 10 dienu garas rekolekcijas.

2017. gadā mēs organizējam šādas rekolekcijas:
  • no 2. līdz 5. martam Individuāli vadītās garās nedēļas nogales rekolekcijas, pieteikšanās līdz 22. februārim
  • no 19. līdz 30. martam Individuāli vadītās 10 dienu rekolekcijas,pieteikšanās līdz 10. martam
  • no 12. līdz 23. maijam Individuāli vadītas 10 dienu rekolekcijas,pieteikšanās līdz 25. aprīlim
  • no 23. līdz 30. jūlijam Individuāli vadītās 7 dienu rekolekcijas, pieteikšanās līdz 13. jūlijam
  • no 13. līdz 28. oktobrim 14 dienu rekolekcijas, kuras ietvaros var apgūt daļu no Garīgajiem Vingrinājumiem vai arī šo datumu ietvaros Individuāli vadītas 10 dienu rekolekcijas, pieteikšanās līdz 3. oktobrim

Rekolekcijām pieteikties Mazirbes rekolekciju centrā rakstot e-pastu uz mazirbe@rekolekcijas.lv vai zvanot pa tālruni 29 630 953, lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots tādēļ lūgums pieteikties savlaicīgi.
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram