2017. gada 25. marts
Vārda dienas: Māra, Mārīte, Marita

Kurš to ir radījis un darinājis, izsaucot ļaužu audzes no iesākuma? – Es, Kungs, esmu pirmais, un ar pēdējiem – tas esmu Es. (Jes 41:4)

Šī varenā spēka darbību Viņš /Dievs/ parādījis Kristū, augšāmceldams to no mirušajiem un sēdinādams pie savas labās rokas debesīs, – augstāk par ikkatru valdību, varu, spēku, valdīšanu un pār visu citu, lai kādā vārdā arī to nosauktu, ne vien šajā laikā, bet arī nākamajā.
(Ef 1:19–21)

Jer 13:1–11; Rm 6:12–23; Jņ 8:47–59

Līdz 21.martam pagarināta pieteikšanās dalībai kultūras notikumā "Baznīcu nakts"

iesūtīts: 2017.01.24 16:31

Saglabājoties interesei par dalību kultūras notikumā "Baznīcu nakts", izsludināta pieteikšanās otrā kārta, kas ilgs līdz 2017.gada 21.martam. Pasākumā aicināti piedalīties kristīgo konfesiju dievnami visā Latvijā. Reģistrēt baznīcu dalībai aicinām notikuma vietnē www.baznicunakts.lv. Šis kultūras notikums visā Latvijā norisināsies 2017. gada 2. jūnija vakarā.

Noslēdzoties pirmajai kārtai, dalībai reģistrētas jau vairāk par 80 baznīcām visā Latvijā, tostarp astoņas no tām piedalīsies pirmo reizi. Baznīcu skaits turpina augt un ar aktuālo informāciju ikviens aicināts iepazīties pasākuma mājas lapas interaktīvajā kartē.

"Ar prieku secinām, ka piedalīties pieteikušās arī draudzes, kuras iepriekšējos gados Baznīcu naktī vēl nav piedalījušās. Dažas no tām - Stirnienes Svētā Laurencija katoļu baznīca Latgalē, kurā ir kristīts Latvijas godināmais bīskaps Boļeslavs Sloskāns. Zemgalē - Jaunsaules Evaņģēliski luteriskā baznīca un Elejas starpkonfesionālā kapela. Sēlijā - Asares evaņģēliski luteriskā baznīca, Gārsenes evanģēliski luteriskā baznīca un Ērberģes luterāņu baznīca. Vidzemē - Mazsalacas baptistu baznīca, Valkas - Lugažu luterāņu baznīca pie pašas Igaunijas robežas. Ceram, ka Latvijas un Igaunijas Baznīcu naktis "satiksies" un Lugažu luterāņu baznīcai pievienosies igauņu baznīcas otrpus robežai Valgā," stāsta Baznīcu nakts rīkotāju komandas pārstāve Sintija Sproģe.

Atgādinām, ka baznīcas dalība pasākumā tiek uzskatīta par reģistrētu TIKAI gadījumā, ja rīkotāji ir saņēmuši elektroniski aizpildītu pieteikuma anketu.

Aicinām domāt par Latvijas simtgadi

Šogad organizatori iecerējuši rosināt draudzes domāt arī par Latvijas simtgadi, kuras laikā Baznīcu nakts atzīmēs savu piekto norises reizi. Katra draudze ir aicināta iesūtīt idejas par Latvijas simtgades tematiku Baznīcu nakts norisē.

Pasākuma aktuālā informācija tiks publicēta www.baznicunakts.lv un sociālo tīklu kontos.
- www.facebook.com/baznicunakts;
- www.twitter.com/baznicunakts