2024. gada 29. marts
Vārda dienas: Aldonis, Agija

Jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva Savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens,
kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.
Jņ 3:16

Pasha – Lielā piektdiena

Hoz 6:1–6; 2Moz 12:1–13; Jņ 18:1–19:42
Ps 22; Jes 52:13–53:12; Ebr 10:16–25 vai Ebr 4:14–16, 5:7–9; Jņ 18:1–19:42

Krāsa: melna vai purpursarkana

Un to vietu, kur Dievs ar viņu bija runājis, Jēkabs nosauca vārdā Bētele – Dieva nams.
1Moz 35:15

Bet centurions un tie, kas kopā ar viņu sargāja Jēzu, redzēdami zemestrīci un visu, kas notiek, ļoti sabijās
un teica: "Patiesi šis bija Dieva Dēls!"
Mt 27:54

Rdz 3:1–9, 19–33
1Pēt 1:10–20
Jn 13:36–38

Tezē lūgšanās vienoti uzsāk Jauno Baznīcas gadu

iesūtīts: 2016.11.28 20:47

Sagaidot Pirmo Adventi, 26.novembra vakarā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē draudžu pārstāvji un interesenti pulcējās uz ekumēnisko Tezē lūgšanu vakaru. Vakara apmeklētājus Tezē lūgšanu dziesmās  vadīja luterāņu un katoļu draudžu pārstāvji un tika aizlūgts par kristiešu vienotību Latvijā un Liepājā, par tiem, kas ir bez darba un iztikas līdzekļiem, tiem, kas ir atkarības važās, par stiprām ģimenēm Latvijā un Liepājā, Tezē jauniešu tikšanos Rīgā un drosmi katram apliecināt Kristu savā ikdienā.

Vakara īpašais viesis brālis Filips no Tezē kopienas Francijā uzsvēra, ka Adventa laiks atgādina mums būt priecīgiem - kristīgā ticībā radīt prieku un uzticēšanos, atbrīvoties no dusmības un naida.

Edīte Tankelsone informēja par Tezē lūgšanu kopienas aktualitātēm. Nākošais šāds Tezē lūgšanu vakars plānots 2017. gada februāra beigās Latvijas Apvienotās Metodistu baznīcas Liepājas draudzē. Ikmēneša lūgšanu tikšanās Liepājas Brāļu evaņģēliski luteriskā draudzē (Cenkones ielā 3), notiek katra mēneša otrajā un ceturtajā sestdienā pulksten 17.00. 18. decembrī pulksten 17.00 notiks Tezē lūgšanas Liepājas novadā – Aizputes katoļu baznīcā (Kuldīgas ielā 3).

Šogad Eiropas Tezē jauniešu tikšanās notiks Rīgā no 28.decembra līdz pat 1.janvārim, kurās piedalīsies vairāk kā 15 000 jaunieši no dažādām valstīm. Mērķauditorija Eiropas Tezē notikuma tikšanās reizei ir 17 līdz 35 gadus jauni jaunieši. Interesentiem jāpiereģistrējas līdz 1.decembrim www.taizeriga.lv . Arī pieaugušie aicināti apmeklēt Tezē vakara lūgšanas Rīgā.  Interesenti no Liepājas, kas kopīgi vēlas braukt uz Tezē vakara lūgšanu 29.decembrī Rīgā, ir aicināti pieteikties pie Edītes Ozolas (mob.20367464).

2017. gada 8.aprīlī no Liepājas plānots 12 dienu brauciens uz Tezē kopienu Francijā. Interesenti aicināti pieteikties pie Edītes Tankelsones (mob. 26393055).

Tezē lūgšanu vakara noslēgumā LELB Liepājas bīskaps Hanss Martins Jensons apsveica klātesošos ar Jaunā Baznīcas gada iesākumu un aicināja uz kopīgu vakara sadraudzību Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles sakristejā.

Uzziņai: Tezē ir mūku kopiena Francijā, tajā ir aptuveni 100 brāļu. Viņu vidū ir 30 dažādu tautību katoļi un protestanti, tādēļ kopiena ir kļuvusi par redzamu izlīguma zīmi starp sašķeltajiem kristiešiem un tautām. Ik nedēļu Tezē brāļi uzņem tūkstošiem dažādu tautību jauniešu vecumā no 17 līdz 35 gadiem. Katru gadu kopiena organizē vērienīgu tikšanos kādā lielā Eiropas pilsētā. Vairāk nformācijas: www.taize.fr.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Vitāle