2024. gada 24. aprīlis
Vārda dienas: Visvaldis, Ritvaldis, Nameda

1.oktobrī – Liepājas bīskapa Hansa Martina Jensona ieiešana Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē

iesūtīts: 2016.09.30 15:54

2016.gada 1.oktobrī plkst.12.00 ikviens ir aicināts piedalīties Liepājas bīskapa Hansa Martina Jensona ingresa dievkalpojumā Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē. Bīskapu Hansu Martinu Jensonu amatā ievēlēja LELB 27.Sinodē un konsekrēja 6.augustā Rīgas Domā, īsi pēc Liepājas bīskapa emeritus Pāvila Būvera zižļa nolikšanas dievkalpojuma Liepājas Sv.Trīsvienības katedrālē.

H.M.Jensons ir dzimis Zviedrijā 1968.gada 11.jūlijā. 1994.gadā absolvējis Lundas Universitātes Teoloģijas fakultāti. Mācītāja amatā ordinēts 2003.g. 9.jūnijā Rīgas Domā un bijis Bātes-Vaiņodes, Bunkas, Cesvaines, Embūtes, Liezēres, Priekules un Madonas draudžu mācītājs. No 2007.-2008.gadam bijis LELB revidents, no 2008.-2010.gadam - Finanšu nozares vadītājs. 2010. – 2016.gadā kalpojis kā Madonas iecirkņa prāvests. 2014.gadā ievēlēts par Lutera Akadēmijas Senāta priekšsēdētāju un LELB Izglītības nozares vadītāju.

Plašāka informācija par jauno Liepājas bīskapu H.M.Jensonu lasāma intervijā žurnālam “Svētdienas rīts” septembra numurā.

Uzziņai: No 2007.gada Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāle ir Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Liepājas bīskapa rezidence jeb Liepājas diecēzes garīgais centrs. Liepājas diecēze sastāv no 126 draudzēm Kurzemes un Zemgales teritorijā, kuru pārraudzību nodrošina 6 prāvesti – Bauskas, Grobiņas, Jelgavas, Kandavas, Kuldīgas un Piltenes iecirkņos. 2016.gada 8.oktobrī plkst. 16.00 notiks Liepājas bīskapa ingresa dievkalpojums Jelgavas Sv.Annas prokatedrālē.

‍Hanss Martins Jensons, Liepājas bīskaps

Konsekrācijas dievkalpojums: