2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Jāņa Kristītāja diena
Dievs, neciet klusu! Neesi mēms, jel neklusē, Dievs! Jo, redzi, Tavi ienaidnieki ņurd, tie, kas nīst Tevi, jau ceļ galvu.
(Ps 83:2–3)

Zaharija sacīja: Israēla Dievs ir runājis caur svēto praviešu muti: lai mēs, no ienaidniekiem izglābti, bez bailēm, svētumā un taisnīgumā Viņam kalpojam visas savas mūža dienas.
(Lk 1:70, 74–75)

Jes 49:1–7; Apd 13:13–26; Lk 1:57–68, 80

krāsa: balta

5Moz 5:22–33; 2Kor 4:13–5:10; Lk 16:19–31

Jauna grāmata “M. Lutera Magnificat skaidrojums”

iesūtīts: 2016.06.17 21:12

Luterisma mantojuma fonds ir izdevis kārtējo grāmatu M. Lutera darbu sērijā. Šoreiz Marijas slavas dziesmas Dievam skaidrojumu.

1521. gada 18. aprīlī Vormsā notika Eiropas lielvaras – Vācu nācijas Svētās Romas impērijas – reihstāgs, kura priekšā stājās kāds mūks no impērijas provinces. Apkārt bija karaļi, prinči, firsti, bagātnieki, gudrinieki. Visi klausījās, ko sacīs necilais mūks. Lai arī Mārtiņš Luters, Vormsā sapulcējušos epicentrā esošais teologs, sacīja garāku runu, prātā un vēsturē visskaidrāk saglabājušies viņa vārdi: “Mana sirdsapziņa ir Dieva vārda gūstā – es nevaru atteikties un to nedarīšu [..] te es stāvu un citādi nevaru. Dievs, palīdzi man! Āmen.”

Lūkas evaņģēlija 1. nodaļas 46.–55. panti – Magnificat – ir darbs, kuru Mārtiņš Luters sāka rakstīt pirms minētā reihstāga, bet pabeidza pēc tā. Tāpat kā runa ķeizara un visu augsto valdnieku priekšā, Magnificat ir Mārtiņa Lutera Dieva vārda skaidrojums un apliecība – īpaši tiem, kuru atbildībā ir pasaules vara un noteikšana. Te runāts par valdnieka tapšanu – kā Dievs paceļ cilvēka acīm nenozīmīgo – un par valdnieka laika paiešanu, kad Dievs satriec to, kas pats paaugstinājies. Tomēr Magnificat nav noderīgs darbs vienīgi augstas atbildības cilvēkiem. Luters arvien šķetina ikkatram cilvēkam diendienā nozīmīgus jautājumus: par attiecībām ar Radītāju, par Pestītāja doto dāvanu cilvēkiem, par Dieva darbu, kas grēcinieku dara svētu. Tik daudzi te noteikti atradīs kaut ko noderīgu, kaut ko tādu, kura dēļ bija vērts atšķirt šo grāmatu un izlasītu to nolikt derīgo grāmatu plauktā.

Grāmata ir pieejama fonda birojā otrdienās un ceturtdienās (11.00-16.00). Cena EUR 3.00.

Tāpat grāmatu varēs nopirkt IHTIS un AMNIS kristīgajos grāmatu veikalos, un Jāņa Rozes grāmatveikalu tīklā par veikala noteiktajām cenām.