2019. gada 23. marts
Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna

“Baznīcu nakts” norisināsies 36 baznīcās Rīgā un 100 baznīcās citviet Latvijā

iesūtīts: 2015.04.09 20:40
Pateicamies par atsaucību un ar prieku informējam, ka šogad - 5.jūnija vakarā - “Baznīcu naktī” dalību pieteikušas 136 baznīcas no visiem novadiem

Pasākumā Rīgā piedalīsies 36 tradicionālo kristīgo konfesiju draudzes un to dievnami. Kultūras programma būs baudāma ne tikai senajos Rīgas centra un Vecpilsētas dievnamos, bet arī Āgenskalnā, Vecmīlgrāvī, Bolderājā, Mežaparkā un Sarkandaugavā. Pirmā “Baznīcu nakts”, kas norisinājās 2014.gadā Rīgā, pulcēja 20 000 apmeklētāju.

Atklāj baznīcas Latvijas novados

Šogad, paplašinot pasākuma norisi ārpus Rīgas, “Baznīcu nakts” pulcēs cilvēkus daudzās Latvijas pilsētās un ciemos, atklājot arī novadu baznīcu mantojumu un garīgo klātbūtni šodienā.

Kurzemē dalību apstiprinājušas 38 baznīcas no tām astoņas - Liepājā. Saņemti pieteikumi arī no Lībiešu krasta – Kolkas un Mazirbes luterāņu baznīcām un Kolkas Jūras Zvaigznes Dievmātes katoļu baznīcas. Kurzemnieki pasākuma ietvaros varēs apmeklēt arī vēsturisko kuršu ķoniņu apvidu, kur ar savu baroka interjeru priecēs Klosteres (Jamaiķu) luterāņu baznīca.
 
Plaši pārstāvēta ir Vidzeme – 32 baznīcas. Šogad aprit 800 gadi, kopš Latvijas teritorijai pāvests Inocents III piešķīra Terra Mariana - Māras zemes nosaukumu. Tā laika Livonijas noskaņu varēs izjust Vidzemes senajās baznīcās – Cēsīs, Valmierā un Straupē. Baznīcu nakts notiks arī Brāļu draudžu kustības vēsturiskajos apgabalos Alūksnē, Jaunpiebalgā, Matīšos, Apē un Smiltenē.

Zemgalē pasākumā piedalīsies 15 baznīcas. Līdzās Jelgavas un Dobeles pilsētām, Līvbērzes un Penkules pagastu baznīcām, Baznīcu nakts notiks arī Zemgales kaimiņu novadā Sēlijā, kur dalību pieteikušas vairākas Jēkabpils, kā arī Neretas un Viesītes luterāņu baznīcas.

Latgale būs pārstāvēta ar 15 baznīcām. Viļakas, Baltinavas, Šķilbēnu un Balvu baznīcām ir pievienojusies arī Aglonas bazilika, Jasmuižas, Feimaņu sv. Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcas un Kampišķu vecticībnieku lūgšanu nams.

Lai uzzinātu vairāk par baznīcu sagatavo pasākuma programmu, aicinām sekot līdzi informācijai www.baznicunakts.lv vai draudžu mājas lapās internetā.

Baznīcu nakti atbalsta Valsts Kultūrakapitāla fonds, Rīgas dome, uzņēmumi – “Hromets Poligrāfija” un tipogrāfija “Eveko”. Pasākuma informatīvais atbalstītājs - laikraksts “Diena”.

FOTO: Sandris Rabkevičs, Engures evanģēliski luteriskā baznīca

« atpakaļ

© 2012 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »