2021. gada 24. oktobris
Vārda dienas: Renāte, Modrīte, Mudrīte

DIENAS LOZUNGS

Neļauj ļaunumam sevi uzvarēt, bet uzvari ļaunu ar labu!
(Rm 12:21)

22. svētdiena pēc Vasarsvētkiem

Ech 37:15–28; Flp 1:3–11; Mt 22:15–22
Ps 126; Jer 31;7–9; Ebr 7:23–28; Mk 10:46–52

Krāsa: zaļa

Mans Gars paliks ar jums, nebīstieties.
(Hag 2:5)

Lai cerības Dievs jūs piepilda ar prieku un mieru ticībā un jūs Svētā Gara spēkā kļūtu pārpilni šajā cerībā.
(Rm 15:13)

Jer 36:1–10; Apd 14:8–18; Lk 7:36–50

lasīt vairāk >

„Baznīcu nakts” priecēs ar daudzveidīgu programmu

iesūtīts: 2014.05.30 12:51
"Baznīcu nakts" ietvaros 6.jūnijā laikā no 18:00 līdz 24:00 Rīgas dievnamos būs iespēja dzirdēt starptautiski atzītu vokālo grupu „Latvian Voices”, mūziķi Goran Gora, ansambli „Anima Solla”, tenoru Ingu Pētersonu un aktieri Juri Hiršu, ģitāristu Kasparu Zemīti un citus māksliniekus. Nakts programmā līdzās muzikāliem priekšnesumiem un ērģeļu skaņām būs iespēja redzēt arī smilšu kino, piedalīties ekskursijās pa baznīcu mācītāju pavadībā un pavadīt laiku lūgšanās.

Visu 42 baznīcu vakara programma publicēta www.baznicunakts.lv
 

"Baznīcu nakts" atklāšana notiks plkst.18:00 Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā ar kopīgu ekumenisku tikšanos un svētbrīdi mācītāja Krista Kalniņa vadībā. Pasākumu iezvanīs baznīcu zvanu skaņas, tā atgādinot pasākuma pimreizību. Visa vakara garumā, kas ilgs sešas stundas, baznīcas piepildīs daudzveidīga pasākumu prpgramma, ietverot gan baznīcas koru un ansambļu uzstāšanos, gan ekskursijas pa dievnamiem un stāstījumus gida pavadībā gan par baznīcu vēsturi, gan mākslas priekšmetiem, ko glabā baznīcas.

"Baznīcu nakts" programma veidota, aptverot dažādas Rīgas apkaimes un pasākuma ietvaros aicinot apmeklēt ne tikai labi zināmās Vecpilsētas un centra baznīcas, bet doties arī uz Mežaparku, Sarkandaugavu un Vecmīlgrāvi, Bolderāju un Āgenskalnu, kā arī Latgales priekšpilsētas dievnamiem. Pievēršot uzmanību šīm, mazāk zināmajām baznīcām, un aicinot tās apmeklēt ikvienu interesentu, tajās muzicēs Latvijā labi zināmi mākslinieki. Tā, piemēram, Haralda Sīmaņa priekšnesumu varēs dzirdēt Bolderājas ev.lut. baznīcā, savukārt Mežaparka ev.lut. baznīcā – mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora). Latgales priekšpilsētā Rīgas Jēzus ev.lut. baznīcā līdzās Vitas Kalnciemas ērģeļspēlei būs iepsēja vērot arī Smilšu kino un dzirdēt vokālā ansambļa “Anima Solla” koncertu.

Viena no plašākajām vakara programmām būs Jaunā Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcā, kur  koncertēs saksofonists Artis Gāga un ērģelnieks Aivars Kalējs, kā arī dziedās un spēlēs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs un tenors Ingus Pētersons.

Lutera ev.lut. baznīcā Torņkalnā koncertēs Emīla Dārziņa jauktais koris, diriģenta Artūra Ancāna vadībā. Savukārt, Mateja baptistu baznīcā (centrā) koncertu sniegs vokālā grupa „Latvian Voices". Vīlandes baptistu baznīcā uzstāsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla”. Pārdaugavā, Mārtiņa ev.lut. baznīcā būs iepsēja dzirdēt Rīgas Gospeļkora koncertu Jāņa Maslovska vadībā.

Praktiska darbošanās un informācija par ikonogrāfijas teoriju un praksi varēs saņemt Sv. Alberta Romas katoļu baznīcā, savukārt  Āgenskalna baptistu baznīcā darbosies Pantomīma, bet Sv. Pāvila ev. lut. baznīcā pirmo reizi uzstāsies klaunu grupa “Mirabilibus”.

Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā ērģēlmūziku atskaņos Kristīne Adamaite, bet dziedās Jolanta Strikaite un citi mūziķi un mūzikas studenti.

Pasākums “Baznīcu nakts” ir piemērots ģimenēm, draugu grupām un individuāliem apmeklētājiem.

Dalība visos Baznīcu nakts pasākumos ir bez maksas.
Visa aktuālā informācija un pasākuma programma pieejama mājas lapā www.baznicunakts.lv Aicinām sekot līdzi aktualitātēm arī sociālo tīklu profilos:

-       www.facebook.com/baznicunakts;

-       www.draugiem.lv/baznicunakts;

-       www.twitter.com/baznicunakts.

Par Baznīcu nakti
Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 10 gadiem Baznīcu nakts aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.  

Rīgā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums „Fonds Baznīcu nakts”. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Pasākumu finansiāli atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds. Īpašs paldies privātajiem atbalstītājiem – SIA „Hromets poligrāfija” un tipogrāfijai „Eveko”, kā arī privātajiem ziedotājiem. Pasākumu informatīvi atbalsta laikraksts „Diena” un nodibinājums „Rīga 2014.” Paldies ziņu portālam “Multinews.lv” par video klipu sagatavošanu. 

Vairāk informācijas: e-pasts: sproge.sintija@gmail.com, tālrunis: 29122606
Sintija Sproģe, Fonda Baznīcu nakts valdes locekle

 

 

 

 

 
« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »