2024. gada 19. aprīlis
Vārda dienas: Vēsma, Fanija

Mūžībā aizsaukts LELB mācītājs Imants Lūsis

iesūtīts: 2014.04.17 23:17
Vakar, 16.aprīlī 82 gadu vecumā Mūžībā aizsaukts LELB emer. mācītājs IMANTS EDUĀRDS LŪSIS (16.03.1932. – 16.04.2014.)

Savas ticības ceļus Imants Lūsis uzsāka Rīgas Sv.Trīsvienības draudzē, vairākus gadus kalpojot kā pērminders. Atsaucoties  Dieva un  toreizējā draudzes mācītāja Ērika Mestera aicinājumam, Imants uzsāka teoloģijas studijas. Jau studējot, Imanta Lūša pirmā patstāvīgā kalpošanas vieta bija Rīgas Misiones draudze. Tajā pat laikā kā vikārs Imants kalpoja dažādās Latvijas vietās, aizvietodams  un palīdzēdams amata brāļiem.
1981.gada 15.jūlijā Imants Lūsis tika ordinēts, un no 1983.gada 14 gadus kalpoja Jelgavas Svētās Vienības draudzē, līdz 1996.gadā, slimībai aktivizējoties mācītāja kustības un pārvietošanās palika vēl vairāk ierobežotas. Bet neskatoties uz to, mācītāja Imanta Lūša stiprais gars, izpalīdzīgais raksturs un vēlme kalpot bija stiprākas par slimību. Ar blakus esošo cilvēku palīdzību, mācītājs  brauca kalpot uz Lielvārdes, Berģu un vairākām citām draudzēm, kur vien viņa palīdzība bija nepieciešama. Kaut arī mācītāja vēlme kalpot bija joprojām, no 2000.gada slimības dēļ kalpošana bija jāpārtrauc...

Atvadīšanās no mūsu emeritētā mācītāja IMANTA EDUĀRDA LŪŠA

otrdien, 22.aprīlī  plkst 13:00

Rīgas Vecajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Lūgums brāļiem un māsām (garīdzniekiem) amata tērpos pulcēties plkst.12:00 Rīgas Vecās Svētās Ģertrūdes baznīcas sakristejā.

"Svētīgi mirušie, kas mirst iekš tā Kunga no šā brīža. Tiešām saka Gars, lai tie atdusas no savām pūlēm, jo viņu darbi tos pavada." /Atkl. 14:13/

Mūžīgu mieru Dievs dod …