2024. gada 26. aprīlis
Vārda dienas: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Par diakonijas stūrakmeņiem runās konferencē "Diakonija - žēlsirdības darbs"

iesūtīts: 2014.04.11 09:42
Konference „Diakonija - Baznīcas žēlsirdības darbs” notiks 2014.gada 26.aprīlī Rīgas Lutera draudzes namā, Torņakalna ielā 3/5.

PROGRAMMA

10:00 Dievkalpojums Rīgas Lutera baznīcā (Vada Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe. Rīgas Lutera draudzes mācītājs Indulis Paičs; ērģelnieki Aigars un Ilze Reiņi, Rīgas Sv.Jāņa draudzes koris Ilzes Reines vadībā.

Konference:
Kafijas pauze

12:00 Ceļš uz žēlsirdību: Žēlsirdība kā garīgais pienākums.
           Rolands Eimanis
, Mežaparka un Baldones draudžu mācītājs

13:00 Pusdienas

14:00 Žēlsirdība slimnīcā: Kā žēlsirdības darbs maina tā darītāju? Baznīca un slimnīca - abi ārstē cilvēku un viens otru.
Linards Rozentāls
, Mg. theol., Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorants, Rīgas Lutera draudzes mācītājs, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Vecāku mājas  kapelāns.

Dana Kalniņa Zaķe – Mg. theol., Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorante, Paula Stradiņa KUS Garīgās aprūpes dienesta vadītāja, LELB Kapelānu dienesta vadītāja, Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācijas valdes priekšsēdētāja, Eiropas Pastorālās aprūpes un konsultēšanas padomes locekle.

Lelde Titava – Mg. theol., Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes doktorante, P.Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Garīgās aprūpes dienesta kapelāne.

15:30 Kafijas pauze

16:00 Žēlsirdība mājās un ģimenē: Attiecību stūrakmeņi.
          Ivars Jēkabsons
, Mg.paed., Rīgas Krusta draudzes mācītājs, LELB Svētdienas skolu
         nozares vadītājs

17:30 Žēlsirdība un valsts: Baznīcas un valsts sadarbība sociālajā darbā.
         Aija Barča
, Mg.soc.darbs,  7.,9., 10. Un 11. Saeimas deputāte, Sociālo un darba lietu