2017. gada 19. augusts
Vārda dienas: Melānija, Imanta

Tava saule vairs nerietēs, un tavs mēness vairs nenokāps, jo tava mūžīgā gaisma būs Kungs.
(Jes 60:20)

Slavēts lai ir Dievs un mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas savā lielajā žēlastībā mūs ir atdzemdinājis dzīvai cerībai caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem.
(1Pēt 1:3)

2Sam 1:1–16; Apd 15:22–35; Mk 6:1–13

Bīskapa Kārļa Irbes Fonds

LELB nodibinājums "Bīskapa Kārļa Irbes Fonds" (BKIF) tika dibināts 1999.gadā. Fonda dibināšanas un tālākās darbības mērķis bija radīt mūsu baznīcā t.s. algu izlīdzināšanas fondu, no kura mācītāji un diakonijas darbinieki varēja saņemt finansiālu palīdzību.

Tā kā pēc gandrīz 10 gadus ilga darba, 2008.gadā LELB izveidojot Garīdznieku atalgojuma un sociālā nodrošinājuma fondu (GASN) šis mērķis tika sasniegts, ar 2009.gadu fonds savu līdzšinējo darbību ir pārtraucis. Līdz 2013.gadam vēl tiks atbalstīti diakonijas darba koordinātori LELB iecirkņos, pēc tam Fonds savu darbību  pārtrauks pilnībā.

Fonda pārvaldes institūcija ir valde, kura darbojas sekojošā sastāvā:
Valdes priekšsēdētājs: māc. Andris Krauliņš
Valdes locekļi: arhibīskaps Jānis Vanags, mācītājs Dzintars Laugalis, prāvests Aivars Gusevs, Folkers Tīdemanis (Volker Thiedemann), ZELB, un Volfgangs Fogelmanis (Wolfgang Vogelmann), ZELB.

Kontakti:
LELB nodibinājuma "Bīskapa Kārļa Irbes fonds"
valdes priekšsēdētājs Andris Krauliņš
M. Pils ielā 4, Rīgā, LV-1050