2017. gada 28. aprīlis
Vārda dienas: Gundega, Terēze

Slavēts Dievs, kas sūtījis savu sūtni un pasargājis savus kalpus, kas Viņam uzticējās.
(Dan 3:28)

Un, redzi, Kunga eņģelis nostājās blakus, un gaisma apspīdēja visu telpu. Eņģelis, piebakstīja Pēterim sānos, modināja to, sacīdams: “Celies ātri!” Un ķēdes nokrita no viņa rokām. (Apd 12:7)

Dan 3:1–18; 1Jņ 3:1–10; Lk 3:15–22

Bīskapa Kārļa Irbes Fonds

LELB nodibinājums "Bīskapa Kārļa Irbes Fonds" (BKIF) tika dibināts 1999.gadā. Fonda dibināšanas un tālākās darbības mērķis bija radīt mūsu baznīcā t.s. algu izlīdzināšanas fondu, no kura mācītāji un diakonijas darbinieki varēja saņemt finansiālu palīdzību.

Tā kā pēc gandrīz 10 gadus ilga darba, 2008.gadā LELB izveidojot Garīdznieku atalgojuma un sociālā nodrošinājuma fondu (GASN) šis mērķis tika sasniegts, ar 2009.gadu fonds savu līdzšinējo darbību ir pārtraucis. Līdz 2013.gadam vēl tiks atbalstīti diakonijas darba koordinātori LELB iecirkņos, pēc tam Fonds savu darbību  pārtrauks pilnībā.

Fonda pārvaldes institūcija ir valde, kura darbojas sekojošā sastāvā:
Valdes priekšsēdētājs: māc. Andris Krauliņš
Valdes locekļi: arhibīskaps Jānis Vanags, mācītājs Dzintars Laugalis, prāvests Aivars Gusevs, Folkers Tīdemanis (Volker Thiedemann), ZELB, un Volfgangs Fogelmanis (Wolfgang Vogelmann), ZELB.

Kontakti:
LELB nodibinājuma "Bīskapa Kārļa Irbes fonds"
valdes priekšsēdētājs Andris Krauliņš
M. Pils ielā 4, Rīgā, LV-1050