2017. gada 24. jūnijs
Vārda dienas: Jānis

Jāņa Kristītāja diena
Dievs, neciet klusu! Neesi mēms, jel neklusē, Dievs! Jo, redzi, Tavi ienaidnieki ņurd, tie, kas nīst Tevi, jau ceļ galvu.
(Ps 83:2–3)

Zaharija sacīja: Israēla Dievs ir runājis caur svēto praviešu muti: lai mēs, no ienaidniekiem izglābti, bez bailēm, svētumā un taisnīgumā Viņam kalpojam visas savas mūža dienas.
(Lk 1:70, 74–75)

Jes 49:1–7; Apd 13:13–26; Lk 1:57–68, 80

krāsa: balta

5Moz 5:22–33; 2Kor 4:13–5:10; Lk 16:19–31

Bīskapa Kārļa Irbes Fonds

LELB nodibinājums "Bīskapa Kārļa Irbes Fonds" (BKIF) tika dibināts 1999.gadā. Fonda dibināšanas un tālākās darbības mērķis bija radīt mūsu baznīcā t.s. algu izlīdzināšanas fondu, no kura mācītāji un diakonijas darbinieki varēja saņemt finansiālu palīdzību.

Tā kā pēc gandrīz 10 gadus ilga darba, 2008.gadā LELB izveidojot Garīdznieku atalgojuma un sociālā nodrošinājuma fondu (GASN) šis mērķis tika sasniegts, ar 2009.gadu fonds savu līdzšinējo darbību ir pārtraucis. Līdz 2013.gadam vēl tiks atbalstīti diakonijas darba koordinātori LELB iecirkņos, pēc tam Fonds savu darbību  pārtrauks pilnībā.

Fonda pārvaldes institūcija ir valde, kura darbojas sekojošā sastāvā:
Valdes priekšsēdētājs: māc. Andris Krauliņš
Valdes locekļi: arhibīskaps Jānis Vanags, mācītājs Dzintars Laugalis, prāvests Aivars Gusevs, Folkers Tīdemanis (Volker Thiedemann), ZELB, un Volfgangs Fogelmanis (Wolfgang Vogelmann), ZELB.

Kontakti:
LELB nodibinājuma "Bīskapa Kārļa Irbes fonds"
valdes priekšsēdētājs Andris Krauliņš
M. Pils ielā 4, Rīgā, LV-1050