2022. gada 09. decembris
Vārda dienas: Tabita, Sarmīte

Jauna grāmata "Svētais Vakarēdiens, Luterisms jautājumos un atbildēs"

iesūtīts: 2015.12.21 18:45

Luterisma mantojuma fonds ir izdevis jaunu grāmatu sērijā “Luterisms jautājumos un atbildēs”. Pirmajā grāmatā ir aplūkoti luteriskās baznīcas ticības, mācības un vēstures pamatjautājumi. Otrajā grāmatā ir aplūkota Svētā Kristība, tās izpratne mūsu baznīcā. Savukārt, trešajā grāmatā aplūkota Bībeles un luterisko ticības apliecību mācība par dzīvību dodošo svētību, kuru Dievs devis baznīcai: brīnumu maizē un vīnā, kuru iestādījis Dievcilvēks Jēzus Kristus – Viņa patiesās miesas dāvanu, ko mums ēst, un patieso asiņu dāvanu, ko mums dzert grēku piedošanai, proti, par Svēto Vakarēdienu.

Visas trīs daļas kopā kalpo kā lielisks materiāls cilvēku sagatavošanai Kristības un Vakarēdiena saņemšanai un pilnvērtīgai piederībai luteriskajai baznīcai. Līdz šim mūsu baznīcā ir bijis liels katehētisko materiālu trūkums. Vairums izmanto Grunnana grāmatu “Mīlestība, žēlastība, patiesība”. Līdz ar šo trīs daļu izdošanu, mūsu draudzēm ir jauna alternatīva katehētisko materiālu izvēlē.

Luteriskajā baznīcā t. s. iesvētes mācības galvenais mērķis ir sagatavot cilvēkus Kristības un Vakarēdiena saņemšanai. Tāpēc katehēzes procesā lielu uzmanību, ir jāpievērš tieši sakramentu izpratnei. Iesvētes kursā runāt par Kristību vienu nodarbību, un par Vakarēdienu – otru, ir liela bezatbildība un paviršība pret jaunajiem draudzes locekļiem. Grāmatas par Kristību un Vakarēdienu dod lielisku mācāmās vielas apjomu, kuru izmantot vismaz 3-4 nodarbībās par katru sakramentu.

Jaunās grāmatas cena fonda birojā ir EUR 3.00. Fonda biroja, A. Deglava iela 10-1, Rīga, darba laiki ir otrdienās un ceturtdienās, 11.00–16.00. Šo un citas fonda izdotās grāmatas varat iegādāties arī IHTIS un AMNIS veikalos, kā arī Jāņa Rozes (mazāka izvēle) grāmatu veikalu tīklos.

« atpakaļ
Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram
 

© 2022 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija
Dizains: Graftik »