2021. gada 16. maijs
Vārda dienas: Edvīns, Edijs

Exaudi – septītā Lieldienu svētdiena
Kristus saka: Kad es no zemes tikšu paaugstināts, Es visus vilkšu pie sevis.
(Jņ 12:32)

5Moz 34:1–8; 1Pēt 4:8–11; Jņ 15:26–16:4
Ps 1; Apd 1:15–17; 1Jņ 5:9–13; Jņ 17:6–19

Krāsa: balta

AIZLŪGUMI: Velēnas draudze, Dd/GU, māc. Ilgvars Matīss
Indianapoles draudze (ASV), prāv. Gunārs Lazdiņš
Somijas evaņģēliski luteriskā Baznīca

Mūsu mūžs septiņdesmit gadu, vai kurš visai stiprs, astoņdesmit gadu, viss šis laiks – pūles un posts, garām ir, un – lidojam prom! (Ps 90:10)

Jēzus Kristus, mūsu Kungs, un Dievs, mūsu Tēvs, kas savā žēlastībā mūs mīl un piešķir mums mūžīgu mierinājumu un uzticamu cerību, lai uzmundrina un nostiprina jūsu sirdis ikvienā krietnā vārdā un darbā.
(2Tes 2:16–17)

Ech 3:16–27; Ef 2:1–10; Mt 10:24–33, 40–42

Galerijas » Daugavpils diecēzes bīskapa Eināra Alpes ieiešanai katedrālē veltīts dievkalpojums (08.12.07.)

8. decembrī Daugavpilī bija dubulti svētki – atjaunotajā Mārtiņa Lutera katedrālē iegāja Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe. Uz dievkalpojumu bija ieradušies draudžu pārstāvji no gandrīz visām diecēzes draudzēm, dievnamā sen nebija redzēts tik liels pulks dievlūdzēju. Dievkalpojumu kopā ar bīskapu Eināru Alpi vadīja arhibīskaps Jānis Vanags un bīskaps Pāvils Brūvers, kā arī Daugavpils diecēzes mācītāji.

Kopā ar Latgales luterāņiem šo dievkalpojumu svinēja arī citu tradicionālo konfesiju garīdznieki. Dievkalpojumā piedalījās pareizticīgās Baznīcas Daugavpils bīskaps Aleksandrs, Daugavpils Borisa un Gļeba katedrāles virspriesteris tēvs Georgijs, Vecticībnieku draudžu vecākais tēvs Aleksijs, Romas – katoļu baznīcas dekāns Aleksandrs Madelāns, prāvests Mukāns un prāvests Janušs Bulašs, pilsētas un rajona vadība, kā arī Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas ģenerālie konsuli Daugavpilī.

Foto: Ingrīda Briede un Mārtiņš Rudzītis

Pierakstīties ziņām e-pastā
Iesūtīt ziņas redaktoram

© 2021 Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca. Visas tiesības aizsargātas.