2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Galerijas » Daugavpils diecēzes bīskapa Eināra Alpes ieiešanai katedrālē veltīts dievkalpojums (08.12.07.)

8. decembrī Daugavpilī bija dubulti svētki – atjaunotajā Mārtiņa Lutera katedrālē iegāja Daugavpils diecēzes bīskaps Einārs Alpe. Uz dievkalpojumu bija ieradušies draudžu pārstāvji no gandrīz visām diecēzes draudzēm, dievnamā sen nebija redzēts tik liels pulks dievlūdzēju. Dievkalpojumu kopā ar bīskapu Eināru Alpi vadīja arhibīskaps Jānis Vanags un bīskaps Pāvils Brūvers, kā arī Daugavpils diecēzes mācītāji.

Kopā ar Latgales luterāņiem šo dievkalpojumu svinēja arī citu tradicionālo konfesiju garīdznieki. Dievkalpojumā piedalījās pareizticīgās Baznīcas Daugavpils bīskaps Aleksandrs, Daugavpils Borisa un Gļeba katedrāles virspriesteris tēvs Georgijs, Vecticībnieku draudžu vecākais tēvs Aleksijs, Romas – katoļu baznīcas dekāns Aleksandrs Madelāns, prāvests Mukāns un prāvests Janušs Bulašs, pilsētas un rajona vadība, kā arī Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas ģenerālie konsuli Daugavpilī.

Foto: Ingrīda Briede un Mārtiņš Rudzītis