2017. gada 22. septembris
Vārda dienas: Māris, Maigurs, Mārica

Dzirdīgu ausi un redzīgu aci – Kungs ir radījis tās abas. (Sak 20:12)

Pārbaudiet visu, paturiet to, kas labs.
(1Tes 5:21)

1Ķēn 5:1–6, 17; Apd 28:1–16; Mk 14:27–42

Jaunsaules draudze

Jaunsaules baznīcas pamati likti 1637. gadā - sākotnēji kā Vecsaules baznīcas filiālei. 1740. gada oktobrī dievnams iesvētīts.

Tagadējā mūra baznīca ar torni celta laika posmā no 1827. gada līdz 1830. gadam, 1830. gada 22. augustā tā tikusi iesvētīta. Pirmais Pasaules karš ēku nopostīja, baznīcas zvans tika aizvests uz Krieviju. Baznīca atjaunota un atkārtoti iesvētīta 1931. gada oktobrī - šai dienā pirmoreiz sāka skanēt jaunais baznīcas zvans.

Dievkalpojumi Jaunsaules baznīcā notika līdz 1947. gadam, draudzē kalpoja mācītājs T. Valters. Komunistiskais režīms mācītāju notiesāja un izsūtīja. Baznīcā iebruka vandāļi, izdemolējot ērģeles un sabojājot altārgleznu.

Kolhozu pastāvēšanas laikā baznīca kalpoja kā noliktava, kurā glabātas pudeles un stikla burkas.

1990. gadā, kad tika atjaunota draudzes darbība, tika uzsākti arī baznīcas atjaunošanas darbi, kurus uzņēmās vadīt A. Balgalvis un kuros aktīvi iesaistījās arī draudzes locekļi. Draudzē sāka kalpot mācītājs V. Parpucis, viņu nomainīja V. Kļaviņš, vēlāk L. Rozentāls. Kopš 1996. gada Jaunsaules baznīcā kalpo tagadējais draudzes mācītājs Jānis Tālums (kalpo arī Vecsaules un Valles draudzēs).

Draudzes locekļu skaits - 30 cilvēki.

Draudzes aktivitātes - Svētdienas skola, jauniešu darbs, diakonija.

Kontaktadrese: Ilona Kviesīte, Bauskas rajons, p/n Jaunsaule, „Lejmalnieki”,
LV-3915, tālr. 26286714

Draudzes priekšniece: Valda Kalniņa, tālr. 29256335

Dievkalpojumi Jaunsaules ev. lut. baznīcā notiek katra mēneša ceturtajā svētdienā plkst. 11:00.