2018. gada 16. jūlijs
Vārda dienas: Hermīne, Estere

Ilūkstes draudze

Ilūkstes evaņģēliski luteriskās baznīcas pamatakmens tika ielikts 1861. gadā. Celtniecība ilga 4 gadus, tikai 1865. gada 16. maijā jaunā baznīca tika iesvētīta. Pēckara gados baznīca tika atņemta draudzei - tika noņemts krusts, nojaukts zvana tornis, uzceltas piebūves... Telpās ierīkoja kultūras namu, vēlāk - sporta skolu. 1993. gada novembrī draudzei atjaunoja īpašumtiesības uz baznīcas ēku. Laika posmā no 1993. līdz 2006. gadam tika uzcelts tornis, uzstādīts zvans, izveidotas divas lūgšanu zāles ar jaunu interjeru.

1865. gadā baznīcu apmeklēja Ilūkstes, Pilskalnes, Kazimirišķu, Dvietes, Bebrenes ticīgie. 1932. gadā bija 499 locekļi.

Pēc īpašumtiesību atjaunošanas 1992. gadā notiek pirmā kopsapulce prāvesta Bērziņa vadībā.

1993. gada 23. decembra pēcpusdienā tukšā zālē bez soliem, bez altāra, kura vietu tik vien kā iezīmēja egļu zaru vītne ar svecītēm, notika pirmais dievkalpojums, kuru vadīja prāvests J. Bērziņš.

Pašreizējais Ilūkstes ev. lut. draudzes locekļu skaits ir 78, taču baznīcēnu skaits pieaug.

Draudzē darbojas Svētdienas skola, diakonija. Aktīva sadarbība ar katoļu draudzi, regulāri notiek jauniešu vakari. Jaunieši izdod avīzi „Mēs un Viņš”, veido pasākumus Ilūkstes novadā, rīko svētceļojumus. Sadarbībā ar Subates un Lašu draudzi tiek izdota avīze „Draudžu vēstis”. Ciešanu laikā - Lielajā Piektdienā - tiek organizēts ekumēnisks Krusta ceļš Ilūkstē.

Dievkalpojumi Ilūkstes baznīcā notiek:

• mēneša 1. un 4. svētdienā plkst. 14.00
  • mēneša 2. un 3. svētdienā plkst. 10.00