2018. gada 23. jūnijs
Vārda dienas: Līga

Bornes draudze

Pirmā Bornes koka baznīca būvēta aptuveni pirms 470 gadiem. 1936. gadā tā tika pārvesta uz Latvijas Brīvdabas muzeju, kur tā atrodas arī šodien.

Jaunā mūra baznīca uzbūvēta 1937.-1939. gadā pēc arhitekta P. Ārenda projekta. Valsts prezidents Kārlis Ulmanis no saviem līdzekļiem ziedojis baznīcas celtniecībai 10 000 Ls. 1939. gada 29. oktobrī baznīcu iesvētīja arhibīskaps T. Grīnbergs.

Bornes draudze dibināta apmēram 1560. gadā kā Sīķeles draudzes nodaļa. Kopš 1935. gada tā ir patstāvīga Bornes draudze. Ieskaitot arī laiku, kad draudze vēl nedarbojās patstāvīgi, te kalpojuši 15 mācītāji. Viņu vidū bijuši: A. Dzenītis, A. Čikste, N. Muižnieks, prāvests J. Bērziņš, prāvests L. Rozentāls. 1938. gadā draudzē bija 212 locekļi.

Draudzes priekšnieks: Inārs Dainis Podiņš, tālr. 28269279

Dievkalpojumi
Bornes ev. lut. baznīcā regulāri notiek katra mēneša ceturtajā svētdienā plkst. 13:00, kā arī Baznīcas svētku dienās. Draudzes divās kapsētās (Varnaviču, Putramišķu) katru gadu notiek arī kapusvētku dievkalpojumi.

Bornes vecā koka baznīca Brīvdabas muzejā
Bornes jaunā baznīca
Prāvests L. Rozentāls, iesvētot krustu vecās koka baznīcas vietā
Pie Bornes baznīcas pēc grāmatas ”Vecbornes baznīca” izdošanas svētkiem 2001. gadā