2018. gada 26. septembris
Vārda dienas: Gundars, Kurts, Knuts

Vijciema draudze

Baznīcas vēsture

Vijciema baznīca, celta 18. gs., ir vienjoma halles tipa koka guļbūves celtne uz laukakmeņu pamatiem. Ļoti īpatnēja ir sienu ārējā apdare - sienas apšūtas ar zvīņveida koka dēlīšiem. Sākotnēji no tiem bijis veidots arī baznīcas jumts. Tagad baznīcas divslīpju jumtam, kā arī četrstūru zvanu tornim ir skārda segums.

Fasāžu dekors ir ļoti atturīgs - apšūtās sienas sadala vertikāli koka konstruktīvie elementi. Ēkas izteiksmību vairo lieli sešpadsmitrūšu logi ar smailloka arkām un dekoratīvu balti krāsotu aplodu.

Baznīca restaurēta 1992. gadā pēc Jirgenu dzimtas iniciatīvas un par tās ziedotiem līdzekļiem. Lielākie remonta darbi: baznīcas ārpuses zvīņveida skaidu apšuvums, altāra restaurācija, kroņluktura restaurācija.

Baznīcas draudze šodien:

No 1998. gada Vijciema baznīcā kalpoja mācītājs Raitis Jākobsons. Šobrīd mācītājs atrodas sabata gadā.

Raitis Jākobsons

• Mācījies Valkas 1. vidusskolā;
  • Beidzis Valkas bērnu mūzikas skolu;
  • 1999. gadā absolvējis LU Teoloģijas fakultāti;
  • Precējies: sieva Indra strādā Valkas kristīgajā pirmsskolas izglītības iestādē par vadītāju, ģimenē aug meita Rūta Ieva;
  • R. Jākobsons kalpo arī Strenču un Palsmanes draudzēs.

Mācītāja tālr. 47 22542

Vijciema ev. lut. draudzē ir 86 draudzes locekļi. Darbojas Svētdienas skola.

Draudzes priekšniece: Līvija Egle, tālr. 647 47246

Dievkalpojumi Vijciema draudzē notiek katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā plkst. 14.00.