2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Vietalvas Vissvētākās Jaunavas Marijas draudze

Vietalvas novadam sava baznīca ir bijusi jau kopš 1671. gada. Pirmā bijusi koka baznīciņa, kuras vietā 1814. gadā sākta celt 20 asis gara un 8 asis plata mūra baznīca. Trīs gadus vēlāk, 19. svētdienā pēc Vasaras svētku atsvētes, septembra beigās jaunā baznīca tikusi iesvētīta.

Otrā pasaules kara laikā gar baznīcu gāja tiešā frontes līnija, kas nopostīja baznīcu - torņa vairs nav, bet lielgabala pēdas vēl joprojām rēgojas baznīcas mūra sienās.

Pēckara gados draudze tika padzīta no baznīcas telpām, lai tur ierīkotu kara muzeju, par ko liecina arī torņa vietā esošais zaldāta cepures atveids. Draudze savu baznīcu atguva 90-to gadu sākumā un arī šodien plaši atver savas durvis ikvienam, kas to vēlas.

Šobrīd Vietalvas Vissvētākās Jaunavas Marijas draudzē kalpo mācītājs Jānis Alsiņš.

Jānis Alsiņš

• Dzimis 1970. gada 9. decembrī;
  • 1990. gadā sācis studijas LELB garīgajā seminārā, pēc tam LU Teoloģijas fakultātē;
  • No 1991. gada Lieldienām kalpo Vietalvas ev. lut. draudzē (tagad Vissvētākās Jaunavas Marijas ev. lut. draudzē);
  • Par mācītāju ordinēts 2002. gada 14. augustā.

Pašreiz Vietalvas Vissvētākās Jaunavas Marijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas dievkalpojumus regulāri apmeklē apmēram 15-25 cilvēki (ieskaitot bērnus).

Katra mēneša pirmajā svētdienā pulksten 13 baznīcā darbojas Svētdienas skola.

Draudzes interneta mājas lapa: www.vietalvasbaznica.lv

Draudzes priekšniece: Dzintra Bajāre, tālr. 51 35194

Dievkalpojumi Vietalvas Vissvētākās Jaunavas Marijas draudzē notiek katra mēneša pirmajā svētdienā pulksten 14.00.

Vietalvas baznīca
Skats uz baznīcu, iebraucot Vietalvā no Pļaviņu puses