2018. gada 25. septembris
Vārda dienas: Rodrigo, Rauls

Vērgales draudze

Baznīca

Vērgales baznīcas pirmsākumi meklējami 16. gs. (1597.g.). Pie baznīcas atrodas piemiņas plāksne nelaimīgajiem mīlētājiem - vācietim fon Stempelim un latviešu meitenei Annai. No dzīves viņi aizgāja 1912. gadā nošaujoties, jo kārtu aizspriedumi neļāva viņiem būt kopā šai saulē. Viņi izvēlējās būt kopā miruši, atstājot pēcnāves vēstuli ar lūgumu apglabāt viņus vienā kapā. Kapu rotā uzraksts “Mēs citādi nevarējām”.

Padomju okupācijas laikā baznīca tika nopostīta, to atjaunoja 1996. gada vasarā.

Draudze

Vērgales draudze visticamāk dibināta pirms baznīcas celtniecības pabeigšanas, proti, 1597. gadā. Draudze pārtrauca savu darbību padomju varas laikā, kad tika nopostīta arī pati baznīca. Draudze atjaunojās līdz ar dievnama atjaunošanas darbiem 90-to gadu sākumā.

Ojārs Freimanis

• Dzimis 1961. gada 9. augustā;
  • Ordinēts 2005. gada 14. augustā;
  • 1997. gadā pēc evaņģēlistu kursu pabeigšanas O.Freimanis tika iesvētīts evaņģēlista amatā un visu šo laiku ir kalpojis dažādās Grobiņas prāvesta iecirkņa draudzēs, kā arī LR Nacionālajos bruņotajos spēkos par kapelānu;
  • No 2000. līdz 2003. gadam mācījies LELB garīgā personāla mācību iestādē - Lutera akadēmijā, no 2003. līdz 2005. gadam studējis Brīvo luterāņu seminārā Minesotas pavalstī ASV un ieguvis praktiskās teoloģijas maģistra grādu (Master of Divinity).
  • O.Freimanis kalpo arī LELB Sakaslejas un Ulmales-Labraga draudzēs.

Mācītāja tālr.

Draudzē šobrīd ir 22 reģistrēti locekļi.

Baznīca nav apsildāma, tādēļ draudzes darbība ziemas periodā ir minimāla. Ārpus dievkalpojumiem, kuri notiek reizi mēnesī, citu aktivitāšu nav.

Draudzes priekšniece: Rita Knaute, tālr.

Dievkalpojumi Vērgales baznīcā notiek reizi mēnesī pirmajā svētdienā plkst. 14.00.