2018. gada 18. janvāris
Vārda dienas: Antons, Antis

Ventspils draudze

Daži fakti:

1834. gada 20. maijs - svinīgi tiek ielikts baznīcas pamatakmens.

1835. gada 15. septembris - tiek iesvētīta jaunuzceltā baznīca.

1542. gadā Ventspils pilsētas grāmatā norādīts, ka Ventspilī darbojas luterāņu garīdznieks.

Baznīca nosaukta cara Nikolaja vārdā, jo viņš ziedoja naudu baznīcas būvei.

Baznīcas draudze šodien:

• Pašlaik draudzē kalpo mācītājs Valters Ozoliņš.

Valters Ozoliņš

Dzimis 12.02.1963., ordinēts 26.11.1988., kalpo Miķeļtorņa, Rindas un Ventspils draudzēs.

Mācītāja  mob.tel. 29110252, e-pasts: ventspils.ev.lut@e-apollo.lv

• Draudzes locekļu skaits - 1048.

Draudzes aktivitātes:

Draudzes dežuranti

Baznīcas dežuranti nodrošina to, ka baznīca ir atvērta lūgšanām arī darbdienās un sestdienās, kā arī iespēju iegādāties kristīgu literatūru baznīcas grāmatu galdā.

• Iesvētes grupa

Iesvētes grupas uzdevums ir ar lekciju un pārrunu palīdzību sagatavot iesvētāmos ieiešanai draudzē.

• Diakonijas grupa

Diakonijas uzdevums ir rūpēties par cilvēku visā tā veselumā: par garu, dvēseli un miesu. Diakonija piedāvā dažādas kalpošanas iespējas: veco un vientuļo draudzes locekļu apciemošana, kalpošana pansionātā, drēbju izsniegšanas punktā, konsultāciju sniegšanu veselības, sociālajos un juridiskajos jautājumos u.c.

• Grupa „Marta un Marija”

Šī grupa organizē svētdienas kafijas pēcpusdienas gan, gatavojot tēmas, gan sagatavojot kafiju un uzkodas.

• Svētdienas skola

Svētdienas skolas skolotāju uzdevums ir palīdzēt bērniem apgūt kristīgās ticības pamatus un sagatavoties iesvētes mācībām. Tas notiek gan, mācoties Svētos Rakstus, spēlējot spēles, dziedot un piedaloties citās aktivitātēs.

• Koris

Koris slavē Dievu ar dziesmām gan dievkalpojumu laikā, gan arī citos pasākumos baznīcā un ārpus tās.

• Kalpošana jauniešu grupā

Jauniešu grupas mērķis ir palīdzēt jauniešiem iepazīt Kristu, pieaugt attiecībās ar Viņu un vienam ar otru.

• Svēto Rakstu lasītāji

Šīs grupas dalībnieki ir laulāti pāri, kuri lasa Svēto Rakstu lasījumus dievkalpojumu laikā.

• Apskaņotāji

Šī grupa nodrošina labu skaņas kvalitāti dievkalpojumu un citu baznīcas pasākumu laikā. Šīs grupas dalībnieki pārsvarā ir jauni puiši, kurus interesē darbs ar tehniku.

• Pērminderu kalpošana

Pērminderi kopā ar mācītāju kalpo dievkalpojumā. Viņu uzdevums ir veikt sagatavošanas darbus dievkalpojumam, kā arī dievkalpojuma laikā savākt ziedojumus un palīdzēt mācītājam izdalīt Svēto Vakarēdienu.

• Bībeles un sadraudzības grupu vadīšana

Mūsu draudzē jau darbojas un veidojas jaunas Bībeles studiju un sadraudzības grupas.

Draudzes priekšniece: Sarma Blažģe, tālr. 26187600.

Ventspils ev. lut. baznīca
Baznīcas altāris