2018. gada 19. janvāris
Vārda dienas: Andulis, Alnis

Usmas draudze

Baznīcas vēsture

Usmas baznīcas celtniecība iesākta 1997. gadā ar pamatu ieliešanu. Tiesa gan tajā laikā mūsu draudze plānoja uz Ventspils rajonu ar visiem pamatiem pārcelt Usmas baznīcu, kas atrodas Kuldīgas rajona Rendas pagastā (celta 1935. gadā). Taču, kad izpētes rezultātā noskaidrojās, ka baznīcas pārcelšanas darbi ir stipri vien dārgāki nekā jaunas baznīcas celtniecība, tika lemts par labu otrajam variantam.

1997. gadā toreizējā Usmas draudzes priekšniece Harina Brūklene (dzim. Kreislere) rīko akciju „Trīs priedes Usmas baznīcai” ar mērķi iegūt kokmateriālus baznīcas celtniecībai. Tika uzrunātas 45 pagasta saimniecības, no kurām atsaucās 43!!! Top jaunā dievnama sienas...

2001. gada 2. decembrī baznīca svin „Spāru svētkus”. Jumta uzlikšanai kritiski trūkst līdzekļu, taču ziema negaida... Tajā pašā gadā Jouko Talonen - somu lektors -, zinot par Usmas baznīcas celtniecības grūtībām, saorganizē kampaņu Somijā, lai Usmas baznīcai uzklātu plastikāta (pagaidu) jumtu. 5000 USD Usmas draudzes kontā - Dieva brīnums! Internetā tagadējais draudzes priekšnieks noskaidro, ka šo summu ziedojusi sieviete - filantrops.

2003. gada janvārī baznīcai tiek uzlikts apses skaidu jumts.
2003. gada martā/aprīlī baznīcai liek logus.
2004. gada martā pēc kārtējā brīnuma - anonīma ziedotāja - tiek ielieta „melnā grīda”.
2004. gada jūlijā misionāri no ASV ziedo naudu durvīm.
2004. gada jūlijā tiek pasūtīts zvans, šo zvanu dāvina mācītāja U. Brūklenes ģimene.
2005. gada Lieldienās baznīcā atklāj izbūvēto torņtelpu un balkonu, kas tapa, realizējot "Sakrālā tūrisma projektu".
2005. gada nogalē un 2006. gadā no Valsts piešķirtas dotācijas jumta siltināšanai.

Usmas baznīcas celtniecības finansēšanā aktīvi iesaistījies arī LELB Nekustamo Īpašumu fonds.

Draudzes vēsture

Pirmo dievkalpojumu draudze svinēja 1992. gada Ziemassvētkos Usmas „Vecās skolas” kapelā. Oficiāli draudze reģistrēta 1993. gada pavasarī, kad nebija otras Usmas draudzes (Kuldīgas iecirkņa draudze vēl nedarbojās), tāpēc arī oficiāli esam LELB Usmas draudze.

Draudzes aktivitātes:

• Aktīva sadarbība ar māsu draudzē ASV „Living Branch” (Dzīvie zari - tulk.). 2006. gada pavasarī notika jau trešā sadraudzības vizīte („Dzīvie zari” viesojās Latvijā);
  • Katru otrdienu notiek Bībeles stunda, kuru vada palīgmācītājs A.Nikolajevs
  • Ar 2006. gada septembri katru svētdienu plkst. 14:15 (pirms dievkalpojuma)darbu uzsākusi Svētdienas skola. Svētdienas skolas darbs notiek sadarbībā ar māsu draudzi "Living Branch";
  • Kopš 2008. gada septembra katru 2.svētdienu notiek jauniešu grupas diskusijas;
  • Kopā svinam jubilejas, kristības u.c. jaukus pasākumus;
  • Regulāri tiek apmācīta iesvētes grupa;
  • Jūtam līdzi baznīcas celtniecībai.

Draudzes priekšnieks: Elana Jurgena, mob.28744343; elanajurgena@gmail.com

Dievkalpojumi  Usmas draudzē notiek baznīcā katru svētdienu plkst. 10:00

Usmas baznīca
Palīgmācītājs A. Nikolajevs dievkalpojumā