2018. gada 16. jūlijs
Vārda dienas: Hermīne, Estere

Ulmales-Labraga draudze

Ulmales-Labraga baznīca celta 1896. gadā. Baznīcā ir slavena altārglezna „Kristus pie krusta un Sv. Marija Magdalēna”, kas tapusi 19. gadsimtā, autors T. Šprengels. Leģenda vēsta, ka baznīca uzcelta tāpēc, ka Labragas muižkungam bijusi meita, kuru viņš gribējis salaulāt baznīcā, bet tolaik baznīcas Jūrkalnē neesot bijis.

Ulmales-Labraga draudzes pirmsākumi saistās ar Sakasleja draudzi, jo sākotnēji Labragā ir bijis lūgšanu nams kā Sakslejas draudzes filiāle.

Šobrīd draudzē kalpo mācītāji Jānis Bitāns un Atis Grīnbergs

.

Ulmales-Labraga draudzē šobrīd ir 54 reģistrēti locekļi. Baznīcas apsildīšana ir neefektīva, tādēļ draudzes darbība ziemas periodā ir minimāla. Ārpus dievkalpojumiem, kuri notiek reizi mēnesī, citu aktivitāšu draudzes dzīvē nav. Vasaras mēnešos dievkalpojumi ir labi apmeklēti - ap 30 cilvēku, jo Jūrkalne ir iecienīta vasaras atpūtnieku vieta. Draudzē ir tradīcija svinēt dievkalpojumu Līgo dienā. Šajā dievkalpojumā parasti vizītē Grobiņas iecirkņa prāvests.

Draudzes priekšnieks: Viktors Rebuks, tālr. 29629174