2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Strenču draudze

Baznīcas vēsture

Strenču ev. lut. baznīca celta 1907. gadā, iesvētīta 1907. gada 9. decembrī. 1936. gadā sākotnējā koka ēka tika pārbūvēta - nojaukts un no jauna uzbūvēts tornis, veikta visas ēkas ārējā un iekšējā apdare. Kopš tā laika pārbūves nav notikušas, baznīcas vizuālais tēls saglabājies nemainīgs.

Baznīca pieskaitāma nacionālā romantisma arhitektūras virzienam, kas attīstījās jūgendstila ietvaros. Par piederību šim arhitektūras stilam, pirmkārt, liecina baznīcas logu un durvju ailu forma, bet īpaši izteiksmīgi nacionālā romantisma ietekme vērojama baznīcas iekštelpu apdarē, kur ornamentālajā krāsojumā apvienoti kristietības un etnogrāfiskie simboli. Tautisko rakstu stilizācijā ir jūtamas tās dekoratīvās mākslas tendences, kuras noteica mākslinieka A.Cīruļa ietekme uz lietišķo mākslu un amatniecību.

Draudzes vēsture

Strenču pilsētas aizsākumi meklējami 1889. gadā, kad ap jaunatklāto dzelzceļa staciju sāka būvēt pirmās ēkas. Tā kā savas baznīcas vēl nebija, cilvēki devās uz netālo Ēveles baznīcu. 1900. gadā Ēveles draudzes mācītājs Reinholds Meijers nolēma vākt ziedojumus Strenču baznīcas celtniecībai, un draudzes locekļi kļuva saimnieciski patstāvīgi, kaut gan juridiski vēl piederēja Ēveles draudzei. Juridisku patstāvību draudze ieguva 1934. gada 15. maijā, kad tika izdota Baznīcas virsvaldes atļauja dibināt Strenču draudzi.

Draudze darbojusies bez pārtraukuma kopš tās dibināšanas līdz mūsdienām.

Šobrīd  mācītājs Raitis Jākobsons ir sabata gadā

Raitis Jākobsons

• ordinēts 1999. gada 4. martā;
  • amata zīme - krusts - pasniegta 2000. gada 30. jūlijā;
  • no 1995. gada septembra kā evaņģēlists kalpojis Valkas-Lugažu un Ērģemes draudzēs;
  • no 1998. gada septembra uzsācis kalpošanu Kārķu draudzē;
  • no 1998. gada Ziemassvētkiem kalpo arī Vijciema draudzē;
  • kopš 2003. gada jūlija kalpo Strenču draudzē;
  • kopš 2003. gada septembra kalpo Palsmanes draudzē;
  • Precējies. Sieva Indra, meita Rūta-Ieva.

Mācītāja tālr. 64722542; e-pasts: raitisraitis@tvnet.lv

Strenču draudzē šobrīd 40 cilvēku.

Draudzes priekšnieks: Jānis Ķirsis, mob.tālr. 26458564; e-pasts: janis.kirsis@lkb.lv

Dievkalpojumi Strenču draudzē notiek katru svētdienu plkst. 11.00.

Strenču baznīca - skats no ārpuses
Baznīcas iekštelpa, skats uz altāri
Kristības un iesvētības 09.11.2004., mācītājs Raitis Jākobsons ar kristāmajiem
Arhibīskaps Jānis Vanags, Valmieras iecirkņa prāvests Jānis Vaskis, draudzes mācītājs Raitis Jākobsons 2004. gada 12. septembrī pēc draudzes dibināšanas dienai veltīta dievkalpojuma