2018. gada 24. septembris
Vārda dienas: Agris, Agrita

Ropažu draudze

Dievnama vēsture
  • 1320. gadā Ropažu baznīca pirmoreiz minēta rakstos.
  • 1791. gadā baznīca attēlota J.G. Broces zīmējumos.
  • 1893. gadā uzcelts mūra dievnams ar 400 sēdvietām, kurā arī patreiz draudze svin dievkalpojumus.
  • 1944. gada rudenī dievnamam uzspridzināts tornis, tomēr līdz 1959. gadam tajā notikuši dievkalpojumi. Pēc tam paši pagasta cilvēki izdemolējuši dievnamu.

Patreiz dievnamam ir tikai sienas, nekvalitatīvi atjaunots jumts ar daudziem caurumiem jumta konstrukcijās un betona grīda.

Ropažu draudzes mācītāji

1931. gadā pa pusei izjukušajā draudzē kalpošanu sāk mācītājs Jānis Rozentāls. 1937. gada atskaitē minēti 1087 draudzes locekļi. 1944. gadā mācītājs emigrē uz Vāciju, taču Ropažu draudze turpina pastāvēt. 1990-to gadu sākumā draudze (vidēji 5 līdz 10 cilvēki) pulcējas Ropažu kapu mājā.

1997. gadā, kad draudzē sāk kalpot mācītājs Almārs Lavrentjevs, draudze atjaunojas un papildinās.

No 2000. līdz 2004. gadam draudzē kalpo evaņģēlists Atis Grīnbergs, kurš pēc studiju nobeigšanas Lutera Akadēmijā tiek komandēts kā mācītājs uz Alūksnes luterāņu draudzi.

No 2009. gada Ropažu draudzē kalpo mācītājs Krišjānis Bulle.

Aktivitātes draudzē:

• Ik gadu tiek veidotas grupas cilvēkiem, kuri vēlas kristīties un iesvētīties luterāņu baznīcā. Iesvētes grupu apmācības ilgums - 3 mēneši.
  • Gada siltajā periodā notiek Bībeles stundas draudžu locekļiem.
  • Regulāri tiek sniegta informācija par draudzes dzīvi vietējā pagasta avīzē „Ropažu vēstis.”
  • Reizi gadā vasaras vidū tiek organizēti kapu svētki Ropažu kapos.
  • Ropažu pansionātā dievkalpojumi notiek reizi mēnesī.

Draudzes priekšnieks: Zigurds Erciņš, 26537255; zigurds.ercins@gmail.com

Dievkalpojumi Ropažu ev. lut. baznīcā notiek katru svētdienu plkst. 12.00.