2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Rendas draudze

Rendas baznīca

Pirmā koka baznīca ar lubu jumtu Rendā celta 1567. gadā. Patreizējā baznīca celta hercoga Pētera laikā 1785. gadā, sākotnēji tā bijusi bez torņa. Baznīca pārbūvēta 1859. gadā, torņa būve notika 1887. gadā. Altāris tika pārbūvēts 1939. gadā pēc arhitekta A. Bērziņa meta. Jāņa Rikmaņa altārgleznu uzdāvināja bijušais advokāts Jūlijs Šmits. Prāvesta Oskara Blumberga laikā Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis uzdāvināja 1000 latus baznīcas remontam.

2. Pasaules kara laikā no 1944. gada rudens līdz Vācijas kapitulācijai 1945. gadā baznīcā atradās kara hospitālis. Dievkalpojumi atsākās 1945. gada 27. maijā un notika līdz 1970. gada 31. decembrim.

1971. gadā PSRS Ministru Padomes reliģisko kultu lietu padome ēku kā vietējās nozīmes arhitektūras pieminekli nodeva valsts aprūpē. Liela daļa no inventāra tika nodota muzejos. Baznīca daļēji tika izpostīta 70. gadu beigās, kad, uzņemot filmu „Robina Huda bultas”, no baznīcas izveda solus, kuri vēlāk mētājušies ap baznīcu līdz tos izvazāja un salauza. Tāds pats liktenis bija arī baznīcas ērģelēm.

80-to gadu sākumā Rendā viesojās dziesminiece Austra Pumpure, kura, stāvot pie piegružotas baznīcas sliekšņa un dziedot Imanta Kalniņa dziesmas, pārliecināja, ka Rendas baznīcā ir laba akustika. Tā dzima doma, ka šeit var ierīkot koncertzāli. A.Pumpure sniedza koncertu vēl nesakoptajā baznīcā, lai savāktu ziedojumus remontam. Ar ciema padomes atbalstu un pašu rendenieku darbīgajām rokām baznīca tika saposta A.Pumpures otrajam koncertam. Uzstāšanās notika ļaužu pārpildītā baznīcā, taču ideja par koncertzāli tomēr neīstenojās.

Rendas draudze

1989. gada 24. martā atjaunotajā baznīcā notika pirmais dievkalpojums, un jau 6.aprīlī prāvesta Modra Plātes vadībā tika izveidota jauna draudze, kurā reģistrējās 45 draudzes locekļi.

1989. gada 30. jūlijā M. Plāte iesvētīja baznīcu, un tajā sāka kalpot mācītājs Viesturs Pirro.

Kopš 2003. gada jūlija Rendas baznīcā kalpo LELB mācītāja pienākumu izpildītāja Agrita Staško.

AGRITA STAŠKO

• dzimusi 1951. gada 3. janvārī;
    • no 2008. gada  1 novembra mācītāja pienākumu izpildītāja  Rendas un Usmas Sv. Pētera draudzē;
    • kristīta un iesvētīta 1989. gada 5. novembrī Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā;
    • 1995. gada 17. septembrī ievesta evaņģēlista amatā;
    • no 2003. gada jūlija patstāvīgi kalpo Rendas un Usmas Sv. Pētera draudzēs;
    • no 1993.-2005. gadam vadīja Kuldīgas Sv. Katrīnas draudzes Svētdienas skolu;
    • no 1996.-2006. gadam kalpoja kā Kuldīgas prāvesta iecirkņa Svētdienas skolu darba koordinatore, 10 gadus organizēja plaša mēroga Svētdienas skolu pasākumu „Es ticu, ka ir Debesis”;
    • brīvajā laikā kalpo Kuldīgas Sv. Katrīnas draudzes Diakonijas centra dienas centrā „Patvērums” pie augsta sociālā riska  bērniem un reizi mēnesī vada svētbrīdi Reģu pansionātā;
    • 2008. sāka studijas  Rīgas Stradiņa Universitātē Sociālā darba maģistratūrā;
    • 2003.-2007. Liepājas Pedagoģijas Akadēmijā ieguva profesionālo bakalaura grādu izglītībā un sociālā pedagoga profesionālo kvalifikāciju;
    • 1969. gadā pabeidza Liepājas Medicīnas skolu, iegūstot medmāsas specialitāti.

Mācītāja pienākumu izpildītājas tālr. 29681195, e-pasts: agrita.stasko@inbox.lv

2004. gada rudenī Rendas draudzē sākās iesvētes mācības un jau līdz 2005. gada rudenim draudzes locekļu skaits papildinājās ar 30 jauniem draudzes locekļiem. Šobrīd draudzē ir 58 draudzes locekļi.

Rendas baznīca kā vietējas nozīmes arhitektūras piemineklis var piesaistīt tūristu uzmanību ar vēja rādītāja oriģinālu, kurš datēts ar 1785. gadu, un plāksni pie baznīcas durvīm, kas vēsta, ka nams ir pasargāts no zibens spērieniem un vēl daudz ko citu interesantu.

Draudzes priekšniece: Rita Balode, tālr. 27842662

Dievkalpojumi Rendas baznīcā notiek katru svētdienu plkst. 10:00. Par mūziku dievkalpojumos rūpējas Vija Seļava.

Rendas draudzes jaunieši
Evaņģēliste Agrita Staško kopā ar savas draudzes locekļiem