2018. gada 23. aprīlis
Vārda dienas: , Jurģis, Juris, Georgs

Ogres draudze

Vēsture

Pirms pirmā pasaules kara Ogrē nebija pastāvīgas draudzes, tā pastāvēja kā filiāle pie Ikšķiles draudzes. 1909. gada janvārī Ikšķiles draudzes mācītājs Voldemārs fon Hūns draudzes vārdā ieguva zemes gabalu Ogrē un pasūtīja baznīcas ēkas projektu arhitektam Edgaram Frīdendorfam.

1910. gada 6. jūnijā tika iesvētīta Meža kapela 300 cilvēkiem, ko uzcēla Ogres būvuzņēmējs J. Starks. Kapela kā Ikšķiles draudzes filiāle darbojās tikai vasaras laikā. Dievkalpojumus sezonas laikā noturēja Ikšķiles un Salaspils draudzes mācītājs Ksavers Marnics. 1915. gadā ēka nodega.

Strauji pieaugot Ogres pilsētas iedzīvotāju skaitam, radās doma Ogrē dibināt savu draudzi. 1927. gadā pēc saimnieciskās dzīves stabilizēšanās Ogres miestā uz bijušās Meža kapelas drupām notika dievkalpojums, kurā tika izvirzīts jautājums par baznīcas atjaunošanu. 1927. gadā Latvijas baznīcas virsvalde apstiprināja Ogres draudzi kā patstāvīgu vienību. Tās apkalpes zonā nodeva gan Ogres pilsētu, gan arī tās apkārtni. Rosīgi sāka darboties baznīcas dāmu komiteja, kas vāca ziedojumus Ogres baznīcas izbūvei.

1929. gada 1. septembrī tika likti pamati jaunceļamajai mūra baznīcai. Dievnams tika iesvētīts 1930. gada augustā, tajā ir 422 sēdvietas, divstāvīga telpa ar torni. Baznīca uzcelta pēc prof. Kundziņa projekta.

Sākotnējais projekts 1929. gadā izstrādāts klasicisma stilā pēc Ikšķiles jaunās baznīcas parauga, bet izbūves laikā - 1930. gadā - projektu mainīja, un baznīcu izbūvēja pēc Piņķu baznīcas parauga, kas celta romāņu stila formās. Altārgleznu „Kristus atnākšana virs zemes” gleznojis mākslinieks Šēnbergs, un tā ir vietējas nozīmes mākslas piemineklis. Baznīcas pirmais mācītājs - Viesturs Šefers.

1930. gadā baznīcas tornī pirmoreiz atskanēja firmas “J. Scwenn” lietais zvans, bet 1940. gadā visu baznīcas telpu piepildīja jauniebūvēto ērģeļu skaņas.

Draudze šodien

Pašreiz Ogres draudzē kalpoja palīgmācītājs Mārtiņš Kalējs

Šobrīd Ogres draudzē ir 366 cilvēki.

Draudzes aktivitātes: Svētdienas skola, Diakonija, Dāmu komiteja, Jauniešu darbs.

Draudzes priekšnieks: Jānis Draulis, tālr. 650 21734, 26431146.

Dievkalpojumi Ogres draudzē:

• svētdienās plkst. 10.00, ceturtdienās plkst. 18.00;
  • katra mēneša pirmajā piektdienā plkst. 19.00 - Jauniešu dievkalpojums;
  • katra mēneša pēdējā sestdienā plkst. 10.00 - Bērnu dievkalpojums;
  • katra mēneša trešajā piektdienā plkst. 12.00 - Vecākās paaudzes dievkalpojums un pēcpusdienas pasākums.
Pēc draudzes vecākās paaudzes dievkalpojuma
Laternu gājiens „Caur tumsu uz gaismu” 2005. gada 26. novembrī
Svētdienas skolas rīkotais pikniks Ogrē, „Špakovska parkā”
Jauniešu velobrauciens