2018. gada 17. janvāris
Vārda dienas: Tenis, Dravis

Tie būs Mani! Es viņus žēlošu, kā cilvēks žēlo savu dēlu, kas viņam kalpo.
(Mal 3:17)

Tiem, kuri Viņu uzņēma, kas ticēja Viņa Vārdā, Viņš ļāva kļūt par Dieva bērniem.
(Jņ 1:12)

1Moz 9:18–29; Ebr 6:1–12; Jņ 3:22–36

Nīcas draudze

Baznīcas vēsture

Pirmās ziņas par Nīcas draudzi nāk no 16. gadsimta. Kādreizējā Nīcas baznīcas mācītāja un valodnieka Gustava Bražes pieraksti vēsta, ka 1560. gadā Prūsijas hercoga Albrehta uzdevumā maģistrs Johans Funks no Kēnigsbergas tiek nosūtīts veikt baznīcu vizitāciju Grobiņas prāvesta iecirknī. J. Funka atskaite ir dokuments, kurā rodama pirmā norāde par Nīcas baznīcu. Diemžēl nekas daudz par šo laiku nav zināms, tāpat nav zināmas arī agrāk celto Nīcas baznīcu atrašanās vietas. Nav ziņu arī par pašiem pirmajiem Nīcas mācītājiem.

Gadsimtu gaitā Nīcā bijušas vairākas baznīcas - tagadējā (pēc skaita piektā) mūra baznīca tikusi celta no 1849.-1851. gadam un 1876. gadā pamatīgi atjaunota un arī pagarināta. Dievnams celts klasiskā stilā ar torni kupola veidā. Pēc tā laika mācītāja atstātajām ziņām 1876. gadā baznīcā esot bijušas 900 sēdvietas un tikpat daudz stāvvietu.

1945. gada aprīlī, 2. Pasaules kara pēdējās dienās, vācu artilērija uzspridzina baznīcas torni. Tornim grūstot, tiek sagrauta arī dievnama galējā siena un trešā daļa korpusa. Pēckara gados, mācītāja Nikolaja Plātes kalpošanas laikā, notiek aktīva baznīcas atjaunošana, un 1959. gada 17. maijā prāvesta V. Miglas vadībā tiek svinēta Nīcas baznīcas telpu iesvētīšana.

Tomēr padomju varas gados baznīca tiek slēgta. Ar 1961. gada 21. maiju tiek pārtraukta gan dievkalpojumu noturēšana Nīcas draudzē, gan draudzes darbība. Baznīcā tiek ierīkota noliktava, telpas tiek izmantotas arī kā sporta zāle.

Draudzes vēsture

Atmodas laikā mācītājs K. Ozoliņš un cilvēki, kuri vēlējās atjaunot draudzes darbību, sāk kārtot dokumentus iespējamajai draudzes atjaunošanai un telpu atgūšanai. Dievnams pilnībā tiek atgūts 1990. gada aprīlī mācītāja A. Jaunskalžes kalpošanas laikā, šai gadā notiek arī baznīcas iesvētīšanas svinības.

Ar laiku tiek atjaunots izpostītais interjers, veikti citi remontdarbi. Atjaunotā altāra iesvētīšana notiek 1992. gada Adventē. Pēdējie lielākie remontdarbi notikuši 2005. un 2006. gadā, kad nomainīti baznīcas logi un ierīkota apkure.

Pašlaik Nīcas draudzē kalpo mācītājs Arvīds Bobinskis.

Arvīds Bobinskis

• dzimis 1960. gada 23. oktobrī;
  • ordinēts 1982. gada 29. maijā;
  • no 1982.-1986. gadam kalpojis Suntažu, Meņģeles un Ēveles draudzēs;
  • no 1986.-2002. gadam kalpojis Aknīstes, Asares, Gārsenes, Kaldabruņas, Lašu un Subates draudzēs;
  • no 2002. gada jūlija kalpo Nīcas un Muitnieku, bet no 2004. gada februāra arī Jūrmalciema Nācaretes draudzē.

Mācītāja tālr. 634 69789

Nīcas draudzē šobrīd ir 120 draudzes locekļu.

Draudzē notiek Svētdienas skolas nodarbības, darbojas divas - jaunāko un vecāko bērnu - grupas. Tiek veikts diakonijas darbs. Dievnamā notiek arī koncerti, piemēram, Ziemassvētku koncerts, koru festivāls Vasarsvētku laikā utt.

Dievkalpojumi Nīcas baznīcā notiek svētdienās plkst. 11:00, Baznīcas svētku dienās 11:00 vai 18:00.

Svētdienas skolas nodarbības notiek svētdienās plkst. 11:00.

Nīcas draudzes dievnams
Nīcas baznīcas altāris