2018. gada 23. septembris
Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija

Astoņpadsmitā svētdiena pēc Vasarsvētkiem
Es piedošu viņu vainas un viņu grēkus vairs nepieminēšu.
(Jer 31:34)

Jānis raksta: Bērniņi, to es jums rakstu, lai jūs negrēkotu. Un, ja arī kāds grēko, tad mums ir aizstāvis Tēva priekšā – Jēzus Kristus, tas taisnais.
(1Jņ 2:1)

Mih 7:18–20; 1Kor 1:4–9; Mt 9:1–8
Ps 54; Jer 11:18–20; Jk 3:13–4:3, 7–8a; Mk 9:30–37

krāsa: zaļa

Īj 38:1, 18–41; Atkl 18:1–8; Mt 5:21–26

Muitnieku draudze

Baznīcas un draudzes dzimšanas svētkus mēs skaitām no 1918. gada Pļaujas svētkiem. Gados vecākajiem Bernātu iedzīvotājiem uz lielo Nīcas dievnamu aiztikt bija grūti (toreizējās sabiedriskā transporta kustības dēļ), tāpēc „Ģauru” māju saimnieks uz savas zemes atvēlēja palielu ēku, kuru ciema iedzīvotāji sāka izmantot kā lūgšanu namu. Tā viena daļa Nīcas draudzes locekļu sāka pulcēties „Muitniekos”. Iesākumā lūgšanas noturēja vietējie sludinātāji no pašas draudzes locekļu vidus.

Gadu gaitā ēka tiek pārveidota un pielāgota kā baznīca - ar altāri, kanceli un balkonu kora vajadzībām. Pēc vietējiem sludinātājiem baznīcā sāk kalpot mācītāji. Padomju režīma gados tika izputināta gan tuvējā apkārtnē esošā metodistu draudze, gan slēgta arī Nīcas baznīca. Rezultātā liela daļa slēgto draudžu locekļu pārnāca uz „Muitniekiem”.

Uz Bernātiem no Nīcas baznīcas atveda un uzstādīja lielo zvanu, taču to dabūjām noņemt, lai netraucētu padomju cilvēka mieru... Toties baznīcas iekšienē mēs varējām Tam Kungam dziedāt slavas un pateicības dziesmas - visus padomju gadus bez pārtraukuma līdz pat šodienai. Savulaik baznīcā pat darbojās jauktais koris, vairāki ansambļi, bija nodibināts pat mini pūtēju orķestris.

Kopš 2002. gada jūlija Muitnieku draudzē kalpo mācītājs Arvīds Bobinskis.

Arvīds Bobinskis

• dzimis 1960. gada 23. oktobrī;
  • ordinēts 1982. gada 29. maijā;
  • precējies, 7 bērnu tēvs.
Mācītāja tālr. 634 69789; 28639552

Pašlaik draudzē esam 37 draudzes locekļi.

Draudzē darbojas diakone Olita Čaure, kura galvenokārt ar Dieva vārdu mājās aprūpē gados vecākos draudzes locekļus, kuri ir apslimuši vai kuri kādu citu iemeslu dēļ nav varējuši ierasties uz dievkalpojumu.

Draudzes priekšnieks: Imants Kaire, tālr. 634 54530

Dievkalpojumi Muitnieku draudzē notiek katra mēneša pirmajā, trešajā , kā arī piektajā svētdienā plkst. 14:00.