2018. gada 20. oktobris
Vārda dienas: Leonīds, Leonīda

Mērsraga draudze

Baznīca

Pēc seniem rakstiem vadoties, baznīca Mērsragā bijusi jau 1591. gadā. Ap 1700. gadu Engures dzelzslietuves pārvaldnieks Bengts Strēms uzceļ jaunu koka baznīcu ar lubu jumtu, jo veco ēku nopostījusi vētra. Tolaik baznīca ārēji izskatījusies pēc lielas dzīvojamās mājas tikai ar zvanu uz jumta.

1743. gadā baznīcu atjauno un paplašina, kā arī piebūvē tai zvanu torni. 1809. gadā tiek uzcelta jauna koka baznīca, kuru 1896. gadā pilnīgi pārbūvē un kura šādā izskatā ir saglabājusies līdz pat mūsdienām. 1931. gadā baznīcai uzlikts jauns jumts, iegādāts jauns zvans un nokrāsota kā baznīcas ārpuse, tā iekšpuse.

Tā kā baznīca atrodas kapu teritorijā un vienmēr kalpojusi kā baznīca ar darbojošos draudzi, galvenais baznīcas postītājs bijis laiks. No 1998. gada līdz 2006. gadam baznīcā veikti sekojoši restaurācijas un labiekārtošanas darbi: restaurēta lustra un altārglezna, uzklāts jauns jumta segums, restaurētas ērģeles, salaboti baznīcas bojātie pamati, ierīkots akmens celiņš no ieejas vārtiņiem līdz ieejas durvīm, iegādātas un uzstādītas jaunas apkures krāsnis baznīcā un sakristejā, ierīkota ugunsdrošības un apsardzes signalizācija, uzstādīts zibensnovedējs, nomainītas vecās, zagļu pabojātās ieejas durvis un uzlikts jumtiņš virs tām.

Draudze

Mērsraga draudze dibināta 1920. gadā. Līdz tam tā bija Engures draudzes filiāle, kas ar saviem maksājumiem piedalījusies draudzes īpašumu iegādē un uzturēšanā. Draudze savu darbību nekad nav pārtraukusi.

Šobrīd Mērsraga draudzē kalpo mācītājs Raitis Evamois. Draudze sastāv no 91 draudzes locekļa, pārsvarā pensionāriem, jo pašlaik Mērsrags ekonomiskā ziņā nav labvēlīgākā vieta, kas piesaistītu jaunus cilvēkus. Tālab arī jauniešu darbs draudzē netiek organizēts, jo visi mūsu draudzes jaunieši dzīvo, mācās un strādā Rīgā, Jelgavā, Liepājā u.c.

Draudzē darbojas Svētdienas skola ar nelielu audzēkņu skaitu, jo arī Mērsraga skolā valsts mācību programmas ietvaros var apgūt ticības mācību, un šo iespēju izmanto bijušie baznīcas Svētdienas skolas skolēni.

Iespēju robežās draudzē tiek veikts diakonijas darbs - tiek gādāta humānā palīdzība, veikti mājas apmeklējumi un sniegta nepieciešamā palīdzība grūtībās nonākušiem draudzes locekļiem.

Galvenās draudzes aktivitātes pašlaik saistītas ar baznīcas sakārtošanas darbiem, t.i., ar projektu izstrādi un citiem pasākumiem, kas ļautu piesaistīt baznīcai nepieciešamos naudas līdzekļus.

Mērsraga draudze sadarbojas ar zviedru kopienas draudzi Somijas pilsētā Nikarlēbijā un St. Pēterburgas un latviešu kopienas apkārtnes draudzi ASV.

Mērsraga baznīcā notikuši arī vairāki garīgās mūzikas koncerti, kurus organizējis draudzes ērģelnieks Andris Klēvers un kuros muzicējis viņa vadītais ansamblis „Draugi”.

Draudzes priekšniece: Inese Fonzova, tālr. 29135789; eseni3@!inbox.lv

Dievkalpojumi Mērsraga ev. lut. draudzē notiek katra mēneša otrajā un ceturtajā svētdienā plkst. 11:00.
Papildus dievkalpojumi notiek Baznīcas svētku reizēs vai īpašos gadījumos.

Mērsraga evaņģēliski luteriskā baznīca