2018. gada 19. janvāris
Vārda dienas: Andulis, Alnis

Limbažu draudze

Baznīcas vēsture

Limbažu Sv. Jāņa baznīca uzcelta 1680. gadā un ir tipiska klasiciskā baroka celtne, tās projekta autors bija Ruperts Bindenšū. Celtniecību organizēja un finansēja Rīgas rāte, jo Limbaži piederēja Rīgas pilsētai (par to liecina arī Rīgas ģērboņi virs baznīcas rietumu un dienvidu ieejas durvīm). Baznīca trīssimts gadu laikā piedzīvojusi daudz pārmaiņu - cietusi ugunsgrēkos, vairākkārt atjaunota un remontēta. Tomēr tā savu sākotnējo izskatu būtiski nav mainījusi.

Baznīcas dārzā atrodas 1923. gadā pēc arhitekta P.Kundziņa meta celtais piemineklis 1914-1920. gadā Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušajiem Limbažu apkārtnes cīnītājiem.

Draudzes aktivitātes šodien

Bībeles stundas. Bībeles stundas notiek  katru piektdienu draudzes namā plkst.18.30 (izņemot vasaras)

● Iesvētes mācības.

Svētdienas skola. Svētdienas skolā aicināti piedalīties bērni skolas vecumā. Nodarbības notiek draudzes namā svētdienās pēc dievkalpojuma, plkst. 12:00

Diakonija. Diakonijas grupa vienmēr aicina jaunus aktīvistus. Mūsu galvenie pasākumi gadā ir veco ļaužu apmeklēšana Ziemsvētkos, Lieldienās un apaļajās jubilejās.

● Kristības, iesvētības, laulības. Par jautājumiem saistībā ar kristībām, iesvētībām un laulībām lūdzu griezties pie draudzes sekretāres vai mācītāja.

Mūzika. Draudzē darbojas jauniešu ansamblis. Limbažu baznīcā ir labas ērģeles un izcila akustika. Šie ir labi nosacījumi koncertiem, kas bieži šeit tiek arī noturēti.

Māsu draudzes: Limbažu draudzei ir māsu draudzes Vācijā, Norvēģijā, Zviedrijā un Amerikā

Kontakti:

Draudzes adrese:
Limbažu evaņģēliski luteriskā draudze
Lībiešu iela 2 Limbaži, LV 4001

Draudzes nams atrodas Dailes ielā 2

Draudzes priekšnieks Aldis Bērziņš, tel.29268690

BAZNĪCA ATVĒRTA
katru dienu no plkst. 9:00 - 20:00

DIEVKALPOJUMI Limbažu ev. lut. draudzē notiek
ik svētdienu plkst. 10:00, ceturtdienās plkst.18.00

_MG_9247.jpg