2018. gada 20. jūnijs
Vārda dienas: Rasma, Rasa, Maira

Krustpils draudze

Pirmo luterāņu baznīcu Krustpilī 1618. gadā no koka uzcēlis barons Nikolajs Korfs, taču tā nodegusi. Laikā no 1683.-1686. gadam vietā, kurā arī pašlaik atrodas baznīca, tika uzcelta jauna - mūra - baznīca. 1818. gadā vecās būves vietā tornim pievienota jauna ēkas daļa. Baznīca iesvētīta 1824. gada 29. jūnijā. Laikā no 1915. gada līdz 1918. gadam baznīca nopostīta. Tā atkal atjaunota laika posmā līdz 1924. gadam.

Rakstos Krustpils draudze pirmo reizi minēta 1457. gadā sakarā ar robežu nospraušanu starp vācu ordeni un virsbīskapu. Draudze veidojusies gadu desmitiem un gadu simtiem. 1519. gadā draudzē ienāk pastāvīgs garīgais kopējs Johanes Bleiks, taču viņš ir katoļticīgs. 1552. gadā viņš darbu uzteic, jo draudzi pārņēmuši Mārtiņa Lutera protestantiskie uzskati.

Pašlaik Krustpils ev. lut. draudzē kalpo mācītājs Ēvalds Bērziņš jun.

2006. gada 1. janvārī Krustpils ev. lut. draudzē bija reģistrēts 301 draudzes loceklis.

Draudzē kopīgi ar Jēkabpils Sv. Miķeļa draudzi darbojas Svētdienas skola. Diakonijas darbs draudzē izpaužas, Lieldienās un Pļaujas svētkos rīkojot pusdienas draudzes vecākajiem ļaudīm, Ziemassvētkos izdalot dāvanu paciņas, tāpat draudzes locekļi tiek sveikti nozīmīgās dzīves jubilejās.

Augusta mēneša pirmajā sestdienā baznīcas dārzā tiek rīkota draudzes diena.

Dievkalpojumi Krustpils ev. lut. baznīcā notiek ik svētdienu plkst. 10:00.

Vairāk informācijas Krustpils draudzes mājas lapā http://www.krustpilsbaznica.lv/ .