2018. gada 20. oktobris
Vārda dienas: Leonīds, Leonīda

Kokneses draudze

Kokneses baznīca celta 1687. gadā. Sākumā tā bija neliela koka ēka bez torņa ar māla klona grīdu un salmu jumtu. Kara laikā baznīca tiek nopostīta, pēc tam tā atkal piedzīvo remontdarbus, līdz 1731. gadā baznīcā atkal var notikt dievkalpojumi. 1819. gadā baznīcai tiek veikts nopietns remonts un piebūvēta sakristeja. 1887. gadā tiek uzcelts tagadējais tornis, uzlikts jauns jumts, izremontēta iekšpuse.

1. Pasaules kara laikā baznīca atkal tiek nopostīta. Ar 1919. gadu sākas baznīcas atjaunošanas darbi, un 1929. gada 16. septembrī atjaunotais dievnams tiek iesvētīts. Tiek atjaunota arī baznīcas altāra glezna, un 1930. gadā tiek uzstādīts un iesvētīts 830 kg smagais tērauda zvans, kas darbojas vēl šodien. Līdz 1989. gadam baznīca tiek izmantota kā muzejs, līdz šai pašā gadā to atgūst Kokneses luterāņu draudze. Baznīca iegūst jaunu kanceli, jaunus solus, kroņlukturus, kā arī mākslinieka Alda Dobenberga dāvināto altārgleznu.

Kopš 1989. gada Kokneses baznīcā kalpo mācītājs Valdis Baltruks.
Mācītāja tālr. 26599995

Pašlaik Kokneses draudzē ir 142 draudzes locekļi. Ļoti aktīvi darbojas baznīcas Dāmu komiteja (vadītāja Daina Šabanova).

Draudzes priekšnieks: Edgars Veigurs, tālr. 29203308

Dievkalpojumi
Kokneses ev. lut. baznīcā notiek katru svētdienu, kā arī Baznīcas svētku dienās plkst. 10:00.

Kokneses ev. lut. baznīca