atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Rekolekcijas „Dievmātes pasludināšanas brīnums”
vasara
Iesūtīts: 2012.03.26 10:16:51
Pirmais kristieša lielais dedzīgums man ir pazudis un varbūt tieši tāpēc esmu palaidusi ko svarīgu garām. Kopš kura laika šādas tēmas Luterāņu Baznīcā tiek akcentētas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.26 16:16:08
vilks
Redzi, vispār jau par Marijas imitāciju ierunājos ne es. Tādēļ vaicāju, kas īsti ir tas atdarināmais paraugs. Paradokss ir tur, ka ja runa ir par bērna ieņemšanu, tad citas sievietes dabon pat vairāk pasvīst, lai tas notiktu. Tur nu arī Ievu un pat Jezebeli var stādīt par paraugu paklausībai Dieva pavēlei `augļoties un vairoties`
Varbūt, te nemaz nevajag mākslīgi piepīt to `atdarināšanas/sekošanas paraugam` momentu? Tā teikt, dzīvojam paši savu dzīvi ar Kristu šajā pasaulē, un respektējam, ka Marijai bija sava unikāla dzīve ar Viņu šajā pasaulē? Vai tad obligāti ir katru Dieva aicināto pataisīt par `ļeņinu`, kurš bija paraugs, kā dāvināt bērniem bumbas un stumt iestigušas automašīnas, nostājoties akurāt ari spolējošā riteņa?
Bet par to `atteikšanos` runājot... nu eņģelis taču pasludina, ka notiks tā un tā, nevis interesējas, vai gadījumā viņa nepiekristu avantūrai.
vilks
# Labojis vilks: 2012.03.26 16:24:08
Aivars
vispār jau par Marijas imitāciju ierunājos ne es
vispār par to runā Pāvils un vēstules ebrejiem autors, kas tak aicina sekot svēto piemēram. vai tu saki, ka mums nevajadzētu viņiem klausīt?

Vai tad obligāti ir katru Dieva aicināto pataisīt par `ļeņinu`, kurš bija paraugs, kā dāvināt bērniem bumbas un stumt iestigušas automašīnas, nostājoties akurāt ari spolējošā riteņa?
Un kāds sekošanai svēto paraugam ir sakars ar Ļeņinu? Es to saprotu kā svēto dzīves pārdomāšanu (ērtības labad - saskaņā ar liturģisko kalendāru, kurš taču arī nav gluži no pirksta izzīsts) un zināmu konsekvenču izdarīšanu attiecībā uz savu dzīvi.

Bet par to `atteikšanos` runājot... nu eņģelis taču pasludina, ka notiks tā un tā, nevis interesējas, vai gadījumā viņa nepiekristu avantūrai.
Hmm, vai tieši tāpat Dievs nerunāja ar Mozu un Jonu - tipa tu iesi tur un tur un darīsi to un to?
Vai citiem praviešiem (hmm, Jesajam vai Jeremijam) - tu būsi mans pravietis?
Marijai bija mazāk iespēju atteikties kā viņiem?

Jebkurā gadījumā es kā sieviete pavēli man iznēsāt, dzemdēt un audzināt bērnu bez manas piekrišanas klasificētu kā vardarbību. Dievs, kurš iemiesojās un mira pie krusta visu cilvēku grēku dēļ taču nebūtu apsūdzams šādā lietā. No tā es secinu, ka Marijas piekrišana bija tikpat vajadzīga kā Mozus, Jonas un citu praviešu gadījumā.
Ambrosijs [212.93.105.100]
# Iesūtīts: 2012.03.26 16:26:51
Aivars, ebreju mammas par bērniem iestājoties, ko nevar sacīt par ebreju Dievu.
Vai ****** ļoti vainīgi ka VD pravieši tiem Dieva vārdā sasolījuši veselu baru miesīgu pravietojumu, bet pašu Mesiju tikai caur puķēm?
Vai kristieši dara ļaunu lūdzoties Mesijas mātei aizlikt vārdu Dēlam, ja Viņš klusē?
Un mācoties no viņas paklausību Dēlam, kura ceļi esot neizdibināmi?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.26 16:36:01
vilks
Nav runa par Pāvilu, bet par to, ko tieši taisies imitēt Kas tas ir? a), b)...
Bet par Mariju un praviešiem runājot... nu bet Dievs taču visus `pielauza`, jeb tu atrodi Rakstos kādu gadījumu, kur pēc sarunas ar cilvēku, Dievs saka: `ūps, ņemu savus vārdus atpakaļ`
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.26 16:38:21
Ambrosijs [212.93.105.100]
Vai kristieši dara ļaunu lūdzoties Mesijas mātei aizlikt vārdu Dēlam, ja Viņš klusē?
atbildēšu ar Tevis paša rakstītā parafrāzi būsim reālisti un neuzdosim iedomāto par esošo
vilks
# Labojis vilks: 2012.03.26 16:43:15
Aivars
par to, ko tieši taisies imitēt Kas tas ir?
Vot es nezinu, kā tas ir vīriešiem (iespējams, ka citādāk), bet es sekošanu svēto paraugam neuztveru kā konkrētu tekstu atkārtošanu, rokas nolikšanu noteiktā pozā vai ko tamlīdzīgu. Man svēto dzīves pārdomāšana (cik par tām vispār ir zināms) ir drīzāk tāda attieksmes salīdzināšana un pārdomas par to. Un kāpēc es reaģēju tā un vai varbūt var reaģēt arī citādāk. Piemēram, ja manā dzīvē notiek kas pārsteidzošs (tāds, par ko es uzreiz neesmu stāvā sajūsmā) un es to uztveru kā no Dieva nākošu, kāda ir mana reakcija uz to? Vai es to pieņemu ar pateicību un pazemību, arī ja nesaprotu? Vai man gribas dumpoties? Vai es baidos? Nu un tad var atcerēties Marijas situāciju un domāt, ko viņa darīja un kāpēc. Un, galu galā - ka Dievs, kas izredzēja Mariju un viņu pieskatīja, pieskata arī mani un ļaus arī manā dzīvē visam nonākt līdz kādām labām beigām.

Lūk, izprovocēji mani padalīties ar teju privātām atklāsmēm. Bet man šāda tipa pārdomas (ne tikai attiecībā uz Mariju) stiprina ticību un paļāvību uz Dievu, kā arī mēdz dot mieru dažādās situācijās. Nu, Marijas piemērs (arī Elizabetes, bet par viņu vēl mazāk zināms) vēl īpaši palīdz grūtniecības laikā, kas arī mēdz būt visai satraucošs posms dzīvē.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.26 16:55:14
vilks
Ok, visu cieņu. Šim Tevis rakstītajam es ticu. Tikai vērsīšu Tavu uzmanību uz to, ka pēc rakstītā arī Tevi pašu stiprina pārdomas par to, ko Dievs ir darījis Marijas dzīvē, ne Marija kā `paklausības etalons`
Savādāk ir grūti (ok un jo īpaši grūti ir vīriešiem) saprast to sekošanu paraugam, lai gan gadās arī pie pēdējiem, ka uz paziņojumu, ka šiem gaidāms bērns, daži mēdzot gandrīz vai citēt tekstu: "Kā tas var notikt?"
Ambrosijs [212.93.105.100]
# Iesūtīts: 2012.03.26 17:02:14
Aivars,
palūgties Dievmātes aizlūgumu Dēlam ir tik pat reāli kā lūgt Dievu..
Un uzklausīšanas iespēja arī tik pat reāla.
Kur tad luterāņi tālāk tikuši ar lozungu -tikai Kristus par katoļiem vai pareizticīgajiem, kas nav kūtri ari svētos saukt palīgā?
Ambrosijs [212.93.105.100]
# Iesūtīts: 2012.03.26 17:10:49
Kad Dievs nepaklausa lūgšanu, dvēselē paliek mieles un tās uzkrājas,
bet ar svētajiem viss ir godīgi- tie neko nav solījuši, aizlika vārdu, nesanāca, nav jau dievi, bet kādi no mums.
sneiks [69.65.41.76]
# Iesūtīts: 2012.03.26 17:12:59
Tad Tu dievam tā īsti neuzticies?
Ambrosijs [212.93.105.100]
# Iesūtīts: 2012.03.26 17:46:47
Uzticos, bet domāju līdz.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.03.26 17:58:06
Ambrosijs [212.93.105.100]
Nu tad jau Tu vari bez Dieva iztikt, ne? Palūdzies Marijai, palūdzies Budam, Muhamedam, Britnijai, Veļu mātei ... nu neko nav solījuši... un ja nesanāk, tad arī mieles nav
sneiks [69.65.41.76]
# Iesūtīts: 2012.03.26 18:09:22
Aivars - bet tad ko - nedomāt līdz?
Ambrosijs [212.93.105.100]
# Iesūtīts: 2012.03.26 18:26:42
Aivars,
nāksies mums sadzīvot ar vienu un to pašu mīļo Dieviņu. Un ar ebreju māti un Mesiju arī.
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.03.26 20:48:23
vilks
Patiesībā, vai viens no iemesliem arī šeit nav tas, ka viss ir labs, ja tas spēj sapulcēt cilvēkus? Intriga... ir, opozicija vairākumam... ir un tad jau atradīsies tie, kas ar kaut ko ir neapmierināti, attaisnojoties vissvētakajām jūtām - ar vēlēšanos bagātināt, padziļināt savu garīgo dzīvi. Kā man viens draugs teica (precizitātes labad, gāja runa par alternatīvām psihoterapijas metodēm), cilvēkiem ir stipri vienalga kādas idejas tiek mācītas, svarīgākais, ka vispār viņi atrod kādus jaunus līderus, autoritātes, kam varētu uzticēties un sevi atrast.
Ja tas ir tā, tad vai nav vienalga ko sludina un māca?
Ambrosijs [212.93.105.100]
# Iesūtīts: 2012.03.26 22:24:27
Raimonds, mūsu laikā cilvēki, izņemot bailīgos ar lokano mugurkaulu, nealkst dabūt sev uz kakla jaunus līderus un autoritātes,
īpaši nerespektējot arī vecās,
bet sagaida reālus risinājumus savām problēmām.
Tāpēc jūtas brīvi piedalīties rekolekcijās par Dievmāti kaut intereses līmenī, ja tas var palīdzēt.
Jo Marija kristietim nav biedēklis kā viltnieki Buda vai Muhameds.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2012.03.26 22:42:36
Ambrosijs [212.93.105.100]

Kad Dievs nepaklausa lūgšanu, dvēselē paliek mieles un tās uzkrājas,
bet ar svētajiem viss ir godīgi- tie neko nav solījuši, aizlika vārdu, nesanāca, nav jau dievi, bet kādi no mums.


Nja - ja Dievs ir sliktais onka, kas neizpilda manas iegriba,tad paliek mieles...

Kā gan kaut kas tāds vispār var notikt? Kaut kur, ja nemaldos, Jaunajā Derībā esmu lasījis kāda Cilvēka, ja nemaldos, tad tas bija Jēzus, vārdus: "Tad nu visu, ko jūs Tēvam lūgsiet manā vārdā, Viņš jums dos". Te pat nav ne mazākā mājiena, ka man vajadzētu meklēt kādu sekretāri vai cita veida lobiju!
dafne
# Iesūtīts: 2012.03.27 09:12:08
Ambrosijs [212.93.105.100]
"Un visu,ko jūs lūgsit manā Vārdā,to Es darīšu,lai Tēvs tiktu pagodināts Dēlā"(Jņ.14:13) to saka Kristus
man ssita vieta vel patīk
"Jo mums nav augstais priesteris,kas nespētu līdzi just mūsu vājībām,bet kas tāpat kārdināts visās lietās,tikai bez grēka.Tāpēc pieiesim bez bailēm pie žēlastības troņa,lai saņemtu apžēlosanu un atrastu žēlastību,palīdzību īstā laikā"( Ebr.4:15-16)
bitukas
# Iesūtīts: 2012.03.27 09:31:00
Kaads no jums ir bijis mineetajaas rekolekcijaas. Pagaidaam te izklausaas peec - pashi puuta, pashi dega.
Raimonds
# Iesūtīts: 2012.03.27 09:34:20
Ambrosijs [212.93.105.100]
Un kā vēl, cilvēki to vēlas, pat alkst, pēc spēcīgiem harizmātiskiem līderiem, idejas cilvēkiem! Ja tikai to viņi zinātu, vecajām autoritātēm ir pat daudz varāk priekšrocības, kā šim jaunajām. Tas ir viens no cilvēcisko resursu avotiem - līderi - spēcīgi, iedvesmojoši, ar skaidru nākotnes vīziju. Nu, latvieši arī būdami izteikti individuālisti arī nav izņēmums.

Tātad Tu esi pārliecināts, ka problēmu risinājums un evaņģēliskā kristieša patiesais garīgās brīvības saturs ir vēl dziļāk gremdēties misticismā? Tikai nez kāpēc pat Benedikts XVI Meksikas vizītes laikā runāja par šo sašķeltību. Resp. meksikāņu izteikti fanātisko mariānisko dievbijību un nespēju atrisināt sociālās problēmas (noziedzība, korupcija Meksikā ir viena no augstākajām).
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 174 , pavisam kopa bijuši: 2586