atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Eiropas islamizācija: aukstais karš vai likumsakarība?
Mareks
Iesūtīts: 2011.12.28 01:41:29
http://www.sedmitza.ru/news/2684350.html
1. Vai vēsturiskā DE atmiņa nav paralizējusi skaidro prātu un bailes no nacisma padarījušas aklu Evaņģēliskas valsts spriestspēju nacionālās identitātes kontekstā?
2. Kādas robežas savilksim? Breivika tēzēs vai pielaizītās tolerances muldēšanā?
3. Izskatās, ka luterisma (Evaņģēliskās kristietības veidolā) centrs kritīs. Nostiprināsies RKB misijas apziņa - vienīgie patiesie Kristīgās identitātes kopēji. Vai nē?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.28 13:56:37
Pater Henricus
Kas ir tā kristīgā pasaule? Evaņģēliska valsts?

Tie, kas sevi identificē kā kristiešus, un par kuriem citi liecinātu to pašu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2011.12.28 14:06:45
garām ejot [217.96.70.146]
izlasi UZMANĪGI to krievu linku. Tur ir visas atbildes.

Nav gan viss. It īpaši tēmas pieteikuma kontekstā.

Mareks
2. Kādas robežas savilksim? Breivika tēzēs vai pielaizītās tolerances muldēšanā?

Tās ir robežu alternatīvas, kuras tu piedāvā, saredzi, vai ...?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.28 14:08:55
Chalji tai vaacijaa toch uzrausies uz kaut kaadu Breivikveidiigu duriku... it iipashi ja jem veeraa, ka Vaacijaa shur tur pa briizham padzird par Nacistisku organizaaciju uzplaukumu...

Tobish kaa vieni taa otri kaaposti vienaadi nederiigi sanaak
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 14:20:09
Mārtiņš
Nav gan viss. It īpaši tēmas pieteikuma kontekstā.
ir ir.... tēmas pieteikums ir iniciēts no konkrētā raksta, kurš savukārt ir vienkārši centiens uzpūst ksenofobisko sensāciju. Tai pat laikā ierobežots ar to, ka nedrīkst sniegt dezinformāciju. Iespējamo tiesu darbu dēļ. Tur nav minēts ka islams jāpasniedz VISĀS skolās, toties ir pieminēts ka mācībiestādēs mācās 320 tūkstoši musulmaņu un ka šī mācbviela aizstās : Новый предмет придет на смену пилотного проекта «исламских исследований».

Vispār no globālā viedokļa - tas ir pareizi. Infekciju ir jāārstē ar vakcīnu: tās pašas infekcijas novājinātu baktēriju serumu. Gribi lai studentos islāms radītu riebumu? Sāc pasniegt to akadēmiski formāli un obligāti. Ar eksāmeniem un atzīmēm. sekulārā veidā un kārtībā.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.12.28 14:32:30
Vispār no globālā viedokļa - tas ir pareizi. Infekciju ir jāārstē ar vakcīnu: tās pašas infekcijas novājinātu baktēriju serumu. Gribi lai studentos islāms radītu riebumu? Sāc pasniegt to akadēmiski formāli un obligāti. Ar eksāmeniem un atzīmēm. sekulārā veidā un kārtībā.

Eeeee... tobish, tu uzskati, ka Islaama "maaciibu metodes" ir taadas... vienkaarshas... Tobish... iesaku paarshkjirstiit peedeejaas nedeeljas virsrakstus un paveerot, kaada tad ir shiis islamiskaas izglitiibas "iedarbiiba"

Shamaa rada nevis riebumu, bet gan staigaajoshas bumbas, kas uzspraagst bliivos cilveeku rajonos... un to panaak ar tiiri efektiivaam smadzenjskaloshanas metodeem...

BET... aciimredzot ir jaasagaida kaadis paaris shaadi "naturaalie vaacu beerninji" kas uzspridzina savus kaiminju puikas vai mammu ar teeti...

Un atkal... shii nu ir paredzeejums, kur gribu kljuudiities

Tachu cik saprotu, muusu ateistiem nav principaalas iebildes pret Islaamu kaa obligaato priekshemtu skolaa... ka tik taa nav kristietiiba vai kristiigaa maaciiba
Naarvalis [95.68.70.235]
# Iesūtīts: 2011.12.28 14:59:12
Mulders, a tu saproti, ka taada Eiropas tolerance pret Islamu kaa reiz ir no taa, lai cilveecinji nespridzinaatos? Taa ir elementaara logjika - laimiigi cilveeki nespridzinaas, bet apspiesti, noniecinaati un kontroleeti gan.
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 15:14:54
Jošs Mulders
Eeeee... tobish, tu uzskati, ka Islaama "maaciibu metodes" ir taadas... vienkaarshas... Tobish... iesaku paarshkjirstiit peedeejaas nedeeljas virsrakstus un paveerot, kaada tad ir shiis islamiskaas izglitiibas "iedarbiiba"


nu tad tu neko nesaprati no manis teiktā. Es nerunāju par pašu islamistu mācīšanas metodēm un smadzeņu skalošanu. Es runāju par formālu mācīšanu, tādu kura iedzen riebumu pret pasniedzamo priekšmetu, nevis padara par bezsmadzeņu dronu. Kā reiz bezzobaina un bezjēdzīga islama mācīšana no valsts puses būs leģitīms iemesls atņemt islama mācīšanu pašiem islamistiem.
Tu taču saproti - ja MAN vajadzētu pasniegt skolā "obligāto kristīgo mācību" formālā veidā - ne tikai kristīgi fanātiķi, bet pat kaut cik jēdzīgi kristieši tur nesanāks. Kapēc tev šķiet ka ja es pasniegšu islāmu - visa klase kļūs par teroristiem-pašnāvniekiem????
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.28 15:25:06
ibo maacot pat to, kas tev pasham neshkjiet interesants, tas nonaak cilveeka galvaa un formee kaut kaadu fonu un strukturee cilveeku... un islaama struktuura ir taada, kurai es neuzticos un neljautu saviem beerniem to maaciities liidz shie ir izaugushi lieli un filmee bazaru, kad taapat es nevareetu izkontroleet ko shie savaa galvaa salej.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2011.12.28 15:26:24
Naarvalis, tam vareetu pat piekrist. Tachu manupraat Islaamam ir savdabiiga fiicha, ka shamais var arii rekruteet visai labi situeetu ticiigo kaadaa umerikaa, lai shamais sataisa shmuci ne pa jokam.

Otrs prikols ir Shariata Likums. Man tomeer labaak simpatizee Eiropas juridiskaa sisteema nekaa Shariata alternatiiva...
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 15:30:03
Jošs Mulders
????
kas tad īsti ir tas, kas tevi biedē tajā islamā? Pamēģini nevis mitoloģizēt savas bailes, bet skaidri noformulēt. Tad ar bailēm vai ar to cēloni būs vieglāk cīnīties.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2011.12.28 16:11:20
masiks, domaashanas struktuura... tas kaa islams strukturee cilveeka domaashanu par taadaam lietaam kaa ceelonis/sekas, kaa strukturee skatu uz lietaam, pasaules, cilveeku un attieciibu interpretaacijas...

nu shitais
"Dokazhi sho treugoljnik"
"Mamoi kljanusj, treugoljnjik"

Ja ateistiskaas domaashanas struktuura ir faktiski side-effects paaris aplamaam premisaam, ar kuraam var kaut cik coupleet un tomeer ateisms savaa domaashanaa meegjina apeleet pie rietumnieciskas domaashanas formas... tad Islaams, Hinduisms, Budisms ir daaaaudz sarezhtiitaaks domaashanas struktuuras samezglojums, kuru labaak nemaz neiesaakt nekaa peec tam meegjinaat atpinkjereet...

Taa teikt - gudrs ir tas, kas maak no jebkuras sistuaacijas tikt laukaa, bet vieds ir tas, kursh maak neiepiities "situaacijaas". Muldera piedaavaajums Eiropai ir buut viedai nevis gudrai... to ka Eiropa ir gudra, par to man shaubu nav... bet vai vieda? Viedumu taa ir notirgojusi par spiiguliishiem un zvaarguliishiem... Taa vietaa lai iepiitos attieciibaas ar islaamu un tad peec gadiem 100 meegjinaatu izkulties no kjezas, es iesaku labaak tur nemaz neiepiities... saakot ar to, ka Eiropas robezhu velkam gar turcijas shiispuses robezhu Turciju atstaajot otraa pusee...

Analogjiski ar izglitiiibas un kultuuras robezhaam. Mazaak buus probleemu ko muusu beerniem risinaat.
Alucard
# Iesūtīts: 2011.12.28 16:21:24
Virsrakstā brēciens, ka islams ir obligātais priekšmets, bet tas nu gan izskatās pārspīlēts. Neislamiskie bērni un vecāki sadumpotos ne pa jokam.

A kā fakultatīvo var mācīt arī vudu kultu.
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 16:42:33
Jošs Mulders
masiks, domaashanas struktuura... tas kaa islams strukturee cilveeka domaashanu par taadaam lietaam kaa ceelonis/sekas, kaa strukturee skatu uz lietaam, pasaules, cilveeku un attieciibu interpretaacijas...

un tā.... kas tad tas īsti ir? Manuprāt - tā ir kultūra. Un konkrētā reliģija kā šīs kultūras sastāvdaļa.
Tb - bailes ir nevis no sveša Dieva un šī Dieva reliģijas, bet gan no cilvēkiem kas pārstāv samērā mežonīgu kultūru.
Tas šariats, kas tev nepatīk - tas jau arī atspoguļo nevis islāmu kā ticību bet gan arābu feodālās sabiedrības kultūru/sadzīvi. Nebūs lieki pieminēt - tieši to no kā kristietība jau ir izaugusi un daļēji atmetusi kā nederīgu. Dažviet atlikuši tikai tādi rudimenti kā sieviešu neordinēšana... nu un tā....
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 16:51:55
Tb - iedomāties ka arābiem izdosies ieviest eiropā agrīno viduslaiku feodālismu, ar tā kultūru un tradīcijām... piedo, man tas nešķiet reāli.
Beidēt ar Breivikiem? Tak ja jamie tiks izķerti un sodīti - tas ātri demotivē rīkot slaktiņus.
Pašnāvnieki? Nu arī ar tiem ir švaki - viņi ir self destrakšin variants. Pašnāvnieks uzsprāgst vienreiz un ar to arī pārstāj eksistēt.
Alucard
# Iesūtīts: 2011.12.28 16:55:48
saakot ar to, ka Eiropas robezhu velkam gar turcijas shiispuses robezhu Turciju atstaajot otraa pusee...

Pilnīgi pareizi, jo islamticīgo Eiropā jau ir parāk daudz un multikulturālisms rada problēmas. Ne tikai trakais Breiviks to saka, bet arī Imants Ziedonis.

http://www.youtube.com/watch?v=P75lBzLJZQQ

Analogjiski ar izglitiiibas un kultuuras robezhaam. Mazaak buus probleemu ko muusu beerniem risinaat.

Nē, zināšanas par islamu gan bērniem nekaitēs, kamēr tās ir fakultatīvas un viņi zin arī alternatīvas.
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 16:59:08
Vispār man patīk padiskutēt-pakaitināt arī muzlīmus: viņi parasti gānās par ASV un ja kaut kas tur aiziet šķērsām - lepni paziņo ka tas ir Allaha sods infideļiem. Uz ko es parasti atbildu: Kamoooon, veči! paskatieties uz Afganistānu vai Irāku! TUR Allahs nepajokam soda jūsu pašu muzlīmus tā, ka asinis šķīst pa labi un pa kreisi. Tb - tā kā Allahs ir izdarījies ar šīm, visnotaļ islamiskām valstīm, tā Allahs nekad nav darījis ar ASV... TAD KURŠ te saņem to lielo sodu no Allaha? M? Un galvenais - par ko??? Tjipa - acīm redzot jums nav lielas sajēgas ko Allahs grib un par ko Allahs soda....
/muzlīmi parasti tad pamatīgi uzmet lūpu un pazūd nezināmā virzienā.../
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 17:05:24
Alucard, Jošs Mulders
Vajadzētu tomēr jums atgādināt, ka Dienvidslāvijas konflikts, paralēli nacionālajam, bija arī reliģisks konflikts. Trīs reizes miniet - kas tur stīvējās ar kristiešiem?
Un kur tur jūs vilksiet (eiropas vidū) to robežu, tā, lai "viņi" būtu "tur", bet mēs - šeit?
Un ja tā velkam robežas - kapēc gan eiropai nenovilkt arī robežu gar bijušajām socvalstīm? Ibo tur viss ir pavisam ne tā kā tam jābūt eiropā...
Alucard
# Labojis Alucard: 2011.12.28 17:12:32
garām ejot [217.96.70.146]

kapēc gan eiropai nenovilkt arī robežu gar bijušajām socvalstīm

Tāpēc, ka latvieši labāk integrējas nekā turki, un kaut kur jau tas lētais darbaspēks ir jāņem.

Un kur tur jūs vilksiet (eiropas vidū) to robežu, tā, lai "viņi" būtu "tur", bet mēs - šeit?

Robežu vajag novilkt pa ārpusi, lai "viņu" nepaliktu vairāk. Tos kas ir iekšpusē vajag iemācīt cienīt kristiešus un neticīgos.

Vispār ir jūtama analoģija ar krievvalodīgajiem Latvijā. Lietuvā un Igaunijā nav tādu problēmu ar valodu. Ne tāpēc, ka padomju imigrantu tur nebūtu nemaz, bet tāpēc ka tur viņi ir mazākā skaitā, līdz ar to nevar neko noteikt.
garām ejot [217.96.70.146]
# Iesūtīts: 2011.12.28 17:32:59
Alucard
Tāpēc, ka latvieši labāk integrējas nekā turki, un kaut kur jau tas lētais darbaspēks ir jāņem.

kāds tam būtu pamatojums??? Nē, nu es saprotu, ka man vai tev gribas būt labākam par kaukādiem turkiem, taču tādam apgalvojumam jābūt vairāk pamatotam, nekā tikai ar manu vai tavu tādu gribēšanu....

Tos kas ir iekšpusē vajag iemācīt cienīt kristiešus un neticīgos.

ar to jau nebūtu lielas problēmas. lielas problēmas ir panākt lai "ārpusē" notiek tieši tas pats....
Alucard
# Iesūtīts: 2011.12.28 18:06:13
kāds tam būtu pamatojums???

http://www.monstersandcritics.com/news/europe/news/article_1455821.php/Germany_s_Turkish_population_poorly_.. integrated_study_shows

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 34441