atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par mīlestību Laulības gaisa balonā un citur
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.07.31 17:55:40
Daudziem pazīstams "brīvmācītājs" (nezinu gan, ko tas īsti nozīmē) internetā piedāvā vadīt laulību iespējamās vietas var būt gan dabā – pie jūras, ezera, uz plosta vai kruīzkuģa, savas dzimtas mājas pagalmā u.c. ierastās vai ne tik ierastās vietās. 21.augustā būšot Latvijā pirmās laulības gaisa balonā.
Gadus atpakaļ lasīju Svētdienas Rītā, ka LELB mācītājiem ir aizliegts vadīt laulības ārpus baznīcu telpām. Vai šis noteikums joprojām ir spēkā? Ja jā, tad kāpēc? Ko jūs domājat par Dieva svētības saņemšanu gaisa balonā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:40:23
Nu to es jums netraucēšu darīt nekādā gadījumā, jo šis forums tam ir paredzēts.

Vienīgi norādu Jums (precīzāk dažiem citiem anonīmo komentāru autoriem, kas šeit lieki un sāpīgi apveltījuši Korāli ar kārtējiem epitetiem) un Jūsu organizācijas vadītājam un šis lapas administratoram uz ideoloģiskiem paņēmieniem un leksiku, ko, lūdzu, ņemt vērā. Atsķirībā no daudziem citiem publisko ziņu portāliem, šis ir jūsu organizācijas oficiālais ziņu paudējs un pat PR seja. Nediskreditējiet sevi ar apšaubāmiem un nepārbaudītiem izteikumiem, lamām vai ko citu, ko aizliedz likums. Jo internets nebūt nav vairs tik anonīms kā agrāk. Paldies, ka ieklausījāties! Arlabunakti!
Brokolis [84.237.142.157]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:41:32
Korālis, protams ir švauksts - tiklab debesīs ( balonā), kā uz zemes, bet tā norma, par ko interesējas Svilpaste, noteikti nav spēkā vairs. J.Vanags laulāja pazīstamo mēbeļu mākslinieku Krieviņu Jūļa Krūmiņa īpašumā pie Baltezera un J.Rubenis arī turīgus ļaudis ir laulājis laukā ne reizi vien.
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.08.01 00:46:10
cien. lieciniece, speciāli, Jums. Neesmu luterānis. nav ko viņus vainot. Lūdzu, pajautājiet un es nosaukšu savu vārdu un uzvārdu, man nav ko baidīties, jo es nemeloju!
Balss
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:47:08
lieciniece [87.226.52.124]
Jūsu dedzīgi aizstāvētais K. ir kā privāti, tā publiski vairākkārt izplatījis klajus melus par LELB pēc tam, kad tika atstādināts no mācītāja darba. Atstādināts viņš tika PAR MĀCĪTĀJA NECIENĪGU RĪCĪBU (nevis par kaut kādām personīgām negatīvām attiecībām ar LELB vadītājiem), jo pēc vairākkārtējiem brīdinājumiem bija solījies labot savu privāto dzīvi, taču to nedarīja un turpināja rīkoties tā, kā ir nepieļaujami ne tikai mācītājam, bet pat jebkuram godīgam cilvēkam.
Taču ir absurdi runāt par naidu pret viņu. Ir nožēlojami un skumji, cik zemu cilvēks var krist... Un es nerunāju par gaisa baloniem...
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.08.01 00:49:42
Un vēl, vai varētu man pastāstīt tos lelb filozofiskos jautājumus, ko, Jūs, esat izzinājusi. Tas varētu būt interesanti
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:51:58
bitukas!

šie izteikumi pr k., .. kā jūs to pats izsakat, liecina par Jūsu paša inteliģenci.
Minētie izteikumi par komentāriem draugos.lv mani diez vai interesēs. Vienu gan zinu, Korālis nav viennozīmīgi vērtējama personība. Bet man ir pieņemama viņa darbība draugiem.lv vidē. Vispirms jau tāpēc, ka viņš ir ļoti interesants dalībnieks tur ir ar savu īsto vārdu un uzvārdu. Stipri šaubos vai viņš kādu lietu būtu komentējis tik plakani kā jūs. Ja tas kādu Jūsu pazīstamo mieteni ir aizskāris, lai vēršas pie draugiem.lv administrācijas. Neveidojiet šeit kārtējās pārstāstījuma kēdes par citiem portāliem un tur notiekošo.

Toties viņs ir manās acīs ļoti drosmīgs komentējot. Un pat ja fotogrāfijas, kas ir viena no viņa darbības nozarēm gadiem. Atļaujos tomēr domāt, ka Jūs ar savu īsto vārdu un uzvārdu uz nekādiem attēlu emocionāliem komentāriem varbūt pat nebūtu spējīgs. Nedomāju, ka viņa komentāriem ir kā
lieciniece [87.226.52.124]
# Iesūtīts: 2009.08.01 00:56:18
bitukas

Nedomāju, ka viņa komentāriem ir kāda ētiska atskaites sistēma vairs Jūsu organizācijas priekšā.

Nē. to es labprātāk citā sarunu reizē pārrunātu kādā TV raidījumā kā žurnāliste, aprakstot šo savdabīgo situāciju un naidu, ko jūs cenšaties ražot nevietā. Lai Kristus pieskāriens jums, kad apmainīsiet savu sejas izteiksmi un ieņemsiet kārtējo "sociālo baznīcisko lomu" sludinot Kristus mīlestību savā draudzē! Man nekas vairāk jums šeit šobrīd nav paskaidrojams.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.01 01:00:39
Par plakano plakani jārunā. Lūk viens no komentāriem, ko rakstījis K. Meitenei fotogrāfijā mitrs pleķis uz dibena, seko K, komentārs - ļoti interesanti kā viņai tur priekšā izskatās. Tas tāds nevainīgākais. Izklausās ļoti profesionāli, vai ne.
Balss
# Iesūtīts: 2009.08.01 01:02:33
Dīvaini, ka sievietes, kas publiskajā telpā aizstāv "nabaga" K., izturas ļoti agresīvi...
bitukas
# Iesūtīts: 2009.08.01 01:03:08
Es būtu gatavs diskutēt arī publiskā vidē, problēmu nav. K. kā cilvēku es mierīgi varu pieņemt, kā mācītāju nekad!
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.08.01 01:04:26
Jā, un manā sejā nav naida, drīzāk šī diskusija mani uzjautrina!
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.08.01 08:54:25
lieciniece [87.226.52.124]

Arhibīskapa viedoklī, kurā Jūs saskatāt personas cieņas un goda un arī reliģisko jūtu aizskārumu, par Valteru Korāli ir sacīts tikai tas, kas ir neapstrīdami fakti: Valters Korālis ir 1) izbijis mācītājs - un tāds viņš arī ir; 2) saģērbies par to, kas viņš nav, t.i., par luterāņu mācītāju - tas ir redzams viņa paša fotogrāfijās; 3) izpilda rituālus, kuriem nepieder - tai pašā ticu.lv joprojām ir rakstīts, ka viņš kristī "saskaņā ar tautā zināmo luterisko tradīciju" un vismaz agrāk bija konretizēts, ka lieto LELB 1928. gada agendas rituālus. Nevar aizskart personas cieņu un godu, konstatējot faktus, kurus šī persona rada visu acu priekšā.

Tālāk seko tikai apraksts iespaidam, ko šāda darbošanās izraisa ne vien arhibīskapam, bet, kā redzat, daudziem - viltojums un klaunāde. Tas nav sacīts par Valtera Korāļa personu, bet par viņa reklamēto biznesa projektu. Viņš pats savā intervijā atzīst, ka jauno pakalpojumu un reliģiju vispār izprot kā biznesu, tādēļ sūdzēties arī par reliģisko jūtu aizskaršanu ir pilnīgi nevietā.

Lai nebūtu nekādu neskaidrību - Valteram Korālim mācītāja amatu atņēma nevis konflikta dēļ ar LELB vadību vai kādu domstarpību dēļ "par zemēm", bet par iesvētāmo meiteņu atkārtotu seksuālu izmantošanu. Viņš arī nenoliedza, ka ir to darījis, tikai paskaidroja (draudzes padomes priekšā), ka tā rīkojies, lai izlādētu stresu un nogurumu. Tradicionāli baznīcā tas ir pilnīgi pietiekams iemesls atcelšanai, tādēļ citi fakti pat netika izskatīti. Taču tādu bija daudz - mobings pret draudzes locekļiem, kas viņam nedziedāja līdzi, un to izslēgšana no draudzes. Arī draudzes ievilkšana ārkārtīgi neizdevīgos līgumos, par kuriem tai nākas maksāt un ciest zaudējumus joprojām.

Par pašu brīvticību var piebilst, ka patlaban tā nešķiet reliģija vārda ierastajā nozīmē. Grūti pat raksturot, kas tā ir. Brīvticība drīzāk šķiet atvērta platforma, kur kontaktēties visdažādāko uzskatu piekritējiem. Kaut kas līdzīgs portālam draugiem.lv vai interneta forumam. Taču skaidri var redzēt, kas brīvticība nav - tā nav kristīga reliģija. Valtera Korāļa sprediķos, kurus es viņa lapā esmu noklausījies diezgan daudzus, nav nekā līdzīga Kristus vai apustuļu vēstij. Viņš nesludina Dieva vārdu - ne bauslību, ne evaņģēliju. Brīvticībai nav arī nekādas līdzības ar apustuļu laika draudzēm, par vēlāko nemaz nerunājot. liecinieces kundzei vajadzētu padomāt, vai viņa tur ar savu tēvreizi un apustuļu ticības apliecību vispār iederas. Brīvticības apliecība šķiet pavisam cita.

Jautājums vai Valtera Korāļa izdarītā kristība ir īsta, ir ļoti sarežģīts. Iesaku Jums nepaļauties tikai uz viena mācītāja atzinumu. Taisnība, ka ārkārtas apstākļos drīkst kristīt ne vien mācītājs, bet katrs kristietis. Tomēr brīvticīgo kristībās nav ārkārtas situācijas, neviens nav nāves priekšā, bet Valters Korālis ir ne tikai atcelts no amata, bet arī izstājies no baznīcas un iesaistījies citā reliģijā. Vai viņš ir kristietis, varbūt vēl teoloģiski jādiskutē. Apustuļu laikā apostātus par kristiešiem neuzskatīja. Vai nekristietis spēj kādu pa īstam kristīt? Visticamāk, ka ne, vismaz ne kristīgajā ticībā. Katrā ziņā viens uzjautāts mācītājs Jums drošu atbildi nedos.
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2009.08.02 14:36:24
Jā, tēma aizgāja neceļos.
Tā arī neesmu sapratusi, vai noteikums laulāt baznīcās LELB vēl ir spēkā?
Par brīvticību- atveru jaunu sadaļu.
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.02 18:39:21
Svilpaste
Domāju, ka šis Aivara teksts visu gluži labi paskaidro.
No vienas puses jau dažādi svētbrīži ir noturami arī ārpus dievnamiem. Atšķirībā kaut vai no austrumu ortodoksiem, luterāņi mēdz svinēt pat pilnus dievkalpojumus arī brīvā dabā, kur nu vēl kādās piemērotās telpās. Ja paskatīsimies vēsturē, tad dažas labas kāzas ir svinētas lauku mājās.
Taču ir tāda lieta, kā valsts likums, kurā vismaz vēl salīdzinoši nesen bija rakstīts, ka mācītājam ir ļauts laulāt baznīcā, kas nozīmē dievnama telpās. Cik zinu, kādi gan ir mēģinājuši tur ko ķīmiķot, vienreiz jāvārdu paprasot dievnamā, turpat arī izdarot parakstus un izsniedzot laulības apliecību, bet vēlāk noturot visu ceremoniju kaut kur citur, bet nu tā ir zināma lāpīšanās.
Tiesa gan, vairums arī nemaz nealkst odus un dundurus upmalās barot, bet izvēlas ērtos dievnama mūrus savas lielās dienas centrālajam notikumam.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.08.02 19:05:08
Taču ir tāda lieta, kā valsts likums, kurā vismaz vēl salīdzinoši nesen bija rakstīts, ka mācītājam ir ļauts laulāt baznīcā, kas nozīmē dievnama telpās.

Savādi gan. Tad likuma izpilde ir atkarīga no noteiktām telpām?
vilks
# Iesūtīts: 2009.08.02 19:06:22
Mirga
Tad likuma izpilde ir atkarīga no noteiktām telpām?
paskaidrosi jautājumu? man, piemēram, nav īsti skaidrs, ko tu jautā.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.08.02 19:08:55
Mirga
man liekas, ka Iklāvas kundze skaidroja, ka LV laulības derīgas slēgtas baznīcā kā ēkā un dzimtsarakstu nodaļā... tāds nu ir valsts likums... ja gribas ko citu, tad sorre.... pie mums tas nav pieļaujams

Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.02 21:11:46
Salaulāt ārpus baznīcas telpām var, tikai jāsaņem īpaša atļauja no virsvaldes.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.08.02 21:50:45
Vilks

Es tikai biju domājusi, ka likums nosaka, kam ir ļauts laulāt un nevis kur , kas, manuprāt, būtu diezgan sarežģīti, tāpēc jautāju. Iekšējā kārtība, protams, ir Virsvaldes ziņā.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.02 21:56:57
Mirga

Likums nosaka, ka mācītājs drīkst lautlāt konkrētā draudzē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 34411