atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Mūsdienu luterānisms
p.l.dassy g-pilsētā
Iesūtīts: 2012.01.04 18:58:46
Kā jūs raksturotu mūsdienu luterānismu Latvijā?

Vai mūsdienu luterānisms ir konservatīvs vai liberāls? Kā raksturotu liberālu un konservatīvu luterānismu?

Vai LELB ir konservatīva vai liberāla savā teoloģijā? Pēc kā to noteikt?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.11 13:35:09
Pater Henricus

Ja ar autortiesībām viss būs kārtībā - tad ir labi. Kāda problēma. Mēs jau arī nesakām, ka mūsu tulkojums ir vislabākais un visprecīzākais. Bet tomēr - redakcija ir redakcija, bet tulkojums ir tulkojums.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.11 13:36:44
Uldis
Zini... man savulaik viens draudzes loceklis pasmējās par Bībelē iedrukāto norādi uz Latvijas Bībeles Biedrības autortiesībām.
Vai Luters un Hemnics būtu reģistrējuši autortiesības VG sakarā?
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.01.11 13:38:47
Aivars

Ir runa par tulkojumu, nevis par saturu?
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.11 13:43:15
Uldis
Nu ja! Tikai iedomājies 1517. gada novembri .... galvenā aktualitāte ir autortiesību prāvas par kaut kādu 95 tēžu tulkojumiem. Vitenbergas profesors Luters un tulkotāji kaujas ar dažādām izdevniecībām par tiesībām uz siltāko vietiņu Tetcela piedāvātajā sārtā
Uldis
# Labojis Uldis: 2012.01.11 13:53:54
Aivars


Bet ja nopietni, Neviens jau netaisās kauties par vietu RKB lāstu listē. Taču ir viens vārds, kas nav patīkams - plaģiātisms. KLB ļoti augstu vērtē to darbu, ko LMF ir izdarījis. Mēs sakām paldies par to. Taču paldies no LELB par VG mēs neesam dzirdējuši. Tikai nosodījumu. Un tagad dažs grib iznīcināt mūsu pūles. Kāpēc lai arī mēs nesekotu LELB piemēram?

Bet tas nav KLB viedoklis. Tikai mans personisks.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.11 13:57:50
Aivars

Bez tam,
atgādināšu vēlreiz: luterāņi ar VG panāca vienprātību starp daudzajām luterāņu baznīcām Vācijā. Vai tas Latvijā uz VG pamata būtu iespējams? Ja nē, tad kāpēc tik ļoti cenšamies to privatizēt. Vēreiz saku, ne jau par saturu es šeit runāju, bet par ieguldīto darbu.
Aivars
# Iesūtīts: 2012.01.11 13:58:03
Uldis
Nu plaģiātisms ir sveša darba uzdošana par savu. Man liekas, ka saprotami būtu, ja tiek emendēts kāds jau eksistējošs tulkojums, tad arī norādīt visus tulkotājus un redaktorus, cik tālu tas attiecas uz pamattekstu. Ievadvārdi, komentāri, anotācijas - nu nezinu vai tas maz vajadzīgs šādā grāmatā. Bet ja arī ir, tad lakoniski, neitrāli un tikai paskaidrojoši.
Uldis
# Iesūtīts: 2012.01.11 14:08:43
Aivars

OK!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2012.01.11 14:29:41
google translate
rainars
# Iesūtīts: 2012.01.11 14:41:14
Man reizēm nesaprotās vai atrodos kristiešu forumā?

Tikai nosodījumu. Un tagad dažs grib iznīcināt mūsu pūles. Kāpēc lai arī mēs nesekotu LELB piemēram?


Brāļi atveram acis un sirdis kristus piemēriem un mācībai. Ne jau ai nosodījuma saku , man ir smagi dzirdēt ka esam aizgājuši no Jēzus mācības vienkāršības un pieķērušies ļaužu pasakām. Saprotu ka skan skarbi. Tekstā izmantoju izteicienus noJeremijas grāmatas un ieteiktu to pārlasīt lai ieraudzītu lietas un labotos.
Kristus novēl :Tāpēc eita un darait par mācekļiem visas tautas, tās kristīdami Tēva, Dēla un Svētā Gara Vārdā, tās mācīdami turēt visu, ko Es jums esmu pavēlējis . Un redzi, Es esmu pie jums ik dienas līdz pasaules galam."
Gribējās jautāt cienījamiem teologiem , vārdu meistariem: vai kristus māca atdarīt ar to pašu vai svētīt.
Tā vien gribas uzprasīt vēl kādu jautājienu: vai mums jādara tautas par Kristus vēstures zinātājiem , mācekļiem vai mācīt ar Dieva ieročiem cīnīties pret netaisnību pasaulē?
Ķēniņš Salamans iesaka neizrādīt to ka esam kāda aizvainoti. Kristus saka aizlūgt par vajātājiem.

Kāpēc mēs noliedzam mūsos -kristiešos , Jēzus Krista brūču dziedinošo spēku? Ticu ka Jesus dziedina dvēseles brūces arī šodien . Vai tu to spēj pieņemt ? Piesauc to un tici , jo ticība tak ir stingra pārliecība par ceramām lietām un sauc vārdā to kas vēl nav it kā tas jau būtu.

Lai tiekam pasargāti un pestīti šai Svētceļojuma laikā,jesus Vārdā.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 872